Букерівську премію отримав роман про «золоту лихоманку»
Роман «Світила» Елеонор Каттон визнано кращим твором англійською мовою. При цьому новозеландська письменниця стала наймолодшим автором в історії «Букера», що отримав премію - роман вона закінчила в 27 років , зараз їй 28. Оголошення лауреата Букерівської премії відбулося вчора ввечері в Лондоні.
Також рекордним є обсяг роману-переможця – 832 сторінки, повідомляє ВВС.Україна.
Дія відбувається в Новій Зеландії в ХІХ столітті за часів золотої лихоманки. Структура роману незвичайна: вона заснована на гороскопах, а кожен його розділ вдвічі коротший за попередній.
Роман «Світила» починається з того, що головний герой на ім'я Волтер Муді прибуває до Нової Зеландії у часи "золотої лихоманки", сподіваючись розбагатіти. Він натрапляє на групу з 12 стривожених місцевих жителів, які таємно зібралися для того, щоб обговорити серію нещодавно скоєних убивств.
Під час своїх пригод Волтер Муді дізнається таємницю безслідно зниклого багатія, стикається з повією, яка намагалася накласти на себе руки, і виявляє скарб, захований у будинку місцевого п'яниці.
За словами голови журі Роберта Макфарлейна, це великий роман і зрілість проявляється в кожній фразі - при тому, що Елеонор Каттон було лише 25 років, коли вона почала його писати.
Грошова частина винагороди становить 50 тис. фунтів. Інші претенденти на премію отримали по 2,5 тис. фунтів.
Нагадаємо, на Букерівську премію претендували ще п'ять авторів - Джим Крейс з книгою «Урожай», Колм Тойбін з «Заповітом Марії», Джумпи Лахірі з твором «У низині», Новайолет Булавайо «Нам потрібні нові імена» і Рут Озеки «Казка про буття» , яку називали однією з найбільш вірогідних переможниць.
Торік лауреатом міжнародної Букерівської премії, яка вручається письменникам-небританцям, стала американка Лідія Девіс. Вона – автор коротких оповідань, романів, есе, а також перекладачка класичної французької літератури, передусім Пруста і Флобера.
Додамо, що наступного року правила вручення Букерівської премії змінять і на неї зможуть претендувати письменники з будь-якої країни за умови, що вони пишуть англійською мовою, а книгу опублікували у Великій Британії.
Ця зміна правил спричинила суперечки у літературних колах, оскільки багато хто побоюється напливу творів американських письменників.
Довідка:
Букерівська премія (англ. The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великобританії. Премія присуджується авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії, за роман, написаний англійською мовою.