БЮТ за свою позицію може заплатити Урядом, - політолог
"Вчора де-факто відбувся розпуск коаліції, через дії БЮТу, частини членів "Нашої України", а також "Народної Самооборони". Вони порушили коаліційну угоду, відповідно до якої на порядок денний мають виноситися спільні узгоджені позиції", - заявив сьогодні, 3 вересня, ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк, коментуючи вчорашні події у парламенті.
"У парламенті оголосили перерву, і депутати НУНСу попросили БЮТ з’явитися на переговори щодо спільної позиції щодо конфлікту в Грузії. Бютівці не з’явилися. Як кажуть депутати НУНС, вони не знали про наміри БЮТу голосувати щодо низки законопроектів, які були учора ввечері проголосовані, - прокоментував А. Романюк. - Фактично частина членів коаліції зайняла самостійну позицію. Тому оцінки НУНС цілком слушні, я з ними погоджуюся: БЮТ розвалив коаліцію, і її подальше існування стає неможливим".
Він додав: "БЮТ має знати ціну зайнятої позиції. А вона може коштувати не тільки коаліції, але й уряду". А. Романюк пояснив: "Якщо йти за нормою закону, то через 10 днів, якщо НУНС не відкличе заяву про вихід з коаліції, вона припинить існування. Тоді уряд стає виконуючим обов’язки". За словами політолога, "у цій ситуації Президент має доручити лідеру найбільшої фракції парламенту, а це у нас Янукович, формувати наступну більшість у парламенті. Це слід зробити за місяць, потім формується новий уряд. І, як правило, лідер найбільшої фракції має найбільше шансів, щоб очолити новий уряд".
"Якщо ж за місяць лідерові найбільшої фракції не вдається сформувати більшість, Президент оголошує дострокові вибори", - сказав Романюк.
А.Романюк також висловив припущення: "Хіба БЮТ розраховує, що за ці 10 днів щось зміниться, маю на увазі позиції депутатів НУНС".
Нагадаємо, 2 вересня на знак протесту проти голосування фракцією БЮТ спільно з фракцією Партії регіонів низки так званих антипрезидентських законопроектів фракція "Наша Україна - Народна самооборона" проголосувала за вихід із коаліції демократичних сил. Про це "Українській правді" повідомив один із учасників зборів фракції НУНС, які 2 вересня вночі пройшли у Верховній Раді.
Рішення було ухвалено за результатами поіменного голосування депутатів НУНС. "Це рішення підтримала більшість депутатів НУНС - 39 з 64 присутніх на засіданні. Кожен піднімався і озвучував свою позицію", - сказав співрозмовник "Української правди".
За регламентом коаліції, рішення про вихід з коаліції набуває сили на одинадцятий день після його ухвалення.