Чи варто чекати влітку туристичного буму?
Безвізовий режим пожвавив роботу міграційної служби
До теми
Наближення безвізового режиму пожвавило роботу міграційної служби, яка видає біометричні паспорти. Саме документ з чипом, що містить дані про власника, зокрема – відбитки пальців, основна вимога для безвізового перетину кордону. З січня 2015 року міграційна служба на Львівщині вже видала понад 230 тисяч таких документів. І попит на них стрімко зростає.
Щойно біометричний паспорт отримав Олександр. Наразі планує відвідати екзотичні країни.
«Шрі-Ланка або Танзанія. З європейських країн – коли безвіз вже отримаю, тоді покатаюсь. Голландія запланована. За 5 місяців їду», – сказав мешканець Львова Олександр.
Львів’яни впевнені: безвізовий режим значно спростить приготування до подорожі.
«По роботі я багато подорожую. В принципі, в мене з візами проблем немає. Але якщо я хочу відпочивати з кимось із друзів, то, відповідно, я мушу чекати, поки вони зроблять візу», – каже мешканка Львова Ольга Мовчан.
Українці зможуть подорожувати без віз до усіх країн-членів ЄС, окрім Британії та Ірландії. А ще – до чотирьох держав, що не входять до блоку, але є членами Шенгенської зони. Це – Ісландія, Ліхтеншетейн, Норвегія та Швейцарія. Експерти кажуть – таке нововведення розширить географію подорожей львів'ян.
«Це допоможе людям дізнатися більше і відкрити для себе інші країни, скажімо, в більш короткі і стислі терміни. Я думаю, що будуть просто набагато більше використовувати короткі подорожі до Європи, використовуючи всі країни, які є», – розповіла директорка туристичної компанії «Трайдент» Ірина Мала.
Та масового туристичного паломництва львів'ян у Європу, принаймні в цьому році, фахівці не очікують.
«Не все буде так легко і гладко, як здається це зараз. По-перше, не всі наші туристи мають біометричні паспорти. Крім того, на кордоні потрібно буде пред'явити ще деякі документи. В тому числі і фінансові про підтвердження можливості здійснення такої подорожі», – додає керівниця відділу з організації туризму фірми «Міст-тур» Наталія Онищук.
Також прикордонники можуть вимагати ще низку документів. Зокрема, офіційного запрошення, бронювання місця проживання та зворотніх квитків. У прикордонній службі кажуть, що до введення безвізу готові. Якщо пасажиропотік зросте, збільшать кількість прикордонних нарядів. А сама система контролю не зміниться.
«Проблемних питань з боку прикордонників взагалі не буде виникати під час здійснення оформлення осіб та транспортних засобів. Час на перевірку залишиться таким самим, як зараз. Зараз займає від 15-ти до 30-ти секунд для оформлення однієї особи», – пояснює начальник Львівського прикордонного загону Сергій Мельник.
Як вплине безвіз на роботу Львівського аеропорту – поки що не відомо. У прес-службі летовища лише повідомили: улітку планують збільшити кількість чартерних рейсів. Але з запровадженням безвізу це не пов'язано.