Чорнобильцям на лікування виділяють 14 грн на рік, - «Союз Чорнобиль Україна»
Чорнобильцям на лікування держава виділяє 14 грн на рік. Про це 20 квітня журналістам повідомив лікар, представник громадської організації “Союз Чорнобиль Україна”, ліквідатор аварії на ЧАЕС Валентин Крамаревський.
«Зараз 25 річниця (аварії на ЧАЕС – ред.). Чорнобильці завжди жалілися, що фінансування на їхнє оздоровлення недостатнє. Але те, що буде після 26 квітня, коли 25 років пройде, то можна говорити, що фінансування взагалі відсутнє. У нас таке враження, що після відзначення 25 річниці Чорнобильської трагедії ця тема для людей закриється. Сьогодні радіють, що зібралися представники різних країн, що 550 млн євро погодились виділити на покриття Чорнобильської станції, на побудову саркофагу і т.д, але ж мова йде не про фінансування самої проблеми у людей», - зазначив Валентин Крамаревський.
«Серед чорнобильців практично немає здорових, їх не більше 2,5%. У чорнобильця практично немає жодної системи в організмі, яка б не була вражена. На жаль, з роками ті, хто був тоді молодим, а став або дорослими, або ще старшим, у них здоров’я не побільшало. Радіація виявляє всі хвороби, навіть приховані. Сьогодні у цих людей болить все. Коли дають 14 грн на лікування на рік на людину, то спробуй пролікуйся. Та ми не можемо висувати якісь вимоги лікарняним закладам, адже вони не фінансуються. Але навіть з цих мізерних коштів на 2011 рік не заплановано ні копійки», – зазначив він.
Як повідомила у межах науково-практичної конференції «Медико-соціальні аспекти наслідків Чорнобильської катастрофи через 25 років» головний лікар Львівського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Тетяна Пошивак, 150 лікарняних ліжок, закріплених у різних медичних закладах Львова за «чорнобильцями», ліквідовано, оскільки скасовано розпорядження голови ЛОДА від 1999 р., яким було закріплено 150 ліжок для хворих «чорнобильців». Тетяна Пошивак зазначила, що зараз в ГУОЗ і управлінні фінансів ЛОДА розглядається питання, щоб таке розпорядження поновити.
Ліжка для «чорнобильців» були передбачені у Львівській обласній клінічній лікарні, госпіталі інвалідів війни у Винниках, онкоцентрі, 4-тій міській лікарні.
Також Валентин Крамаревський зазначив, що померлих чорнобильців вдвічі більше, аніж є офіційні дані, оскільки багато чорнобильців, які проживають у віддалених районах, не звертаються по допомогу, адже ліки все одно потрібно купувати за власний кошт, окрім цього причину їхньої смерті не завжди пов’язують з катастрофою, це треба довести.