«Да» Кремля – марне, але його гібридна агресія проти Заходу реальна
Є лише один спосіб зупинити ескалаційну гібридну агресію Росії проти Заходу, і це – допомогти Україні швидко відновити її територіальну цілісність
Інші блоги автора
- Заради миру Україна мусить виграти війну Росії 4 жовт, 11:47
- Захід повинен допомогти Україні відстояти її невід'ємне право на самооборону 13 вер, 12:31
- Прорив України у російську Курську область змінює ситуацію 16 серп, 13:38
У межах повномасштабної війни Росії проти України, блокада російським флотом чорноморських портів України не дозволила експортувати близько 20 мільйонів тон українського зерна до країн, що його потребують, незважаючи на те, що Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй і Всесвітня продовольча програма оприлюднили таке тривожне попередження: «найвища за весь час кількість – до 49 мільйонів людей у 46 країнах зараз може опинитися під загрозою голоду або подібних до нього умов, якщо вони не отримають негайної допомоги з порятунку життя та засобів існування».
22 липня 2022 року під час офіційної церемонії у палаці Долмабахче у Стамбулі Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписали Чорноморську зернову угоду. Ця угода, досягнута за посередництва та підтримки Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, передбачала, що не буде жодних нападів на порти Чорного моря України, щоб дозволити експорт українського зерна та запобігти глобальній продовольчій кризі.
За даними ООН, у 2021 році на Україну припадало 10 відсотків світового експорту пшениці, і саме тому Генеральний секретар ООН заявив, що: «З початку війни я наголошував, що неможливо вирішити глобальну продовольчу кризу без забезпечення повного глобального доступу до українських продуктів харчування […]. Сьогодні в Чорному морі є маяк надії. […] Всеохоплююча Чорноморська зернова угода, укладена в Стамбулі, є великим кроком вперед у подоланні глобальної продовольчої кризи, яка зараз охоплює весь світ».
Цей слабкий «маяк надії» проіснував менше 24 годин, коли 23 липня 2022 року дві російські ракети влучили в Одеський морський порт, один з найбільших морських портів України, пошкодивши його інфраструктуру, а ще дві російські ракети, що прямували в цьому напрямку, були знищені Збройними Силами України.
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас правильно підсумувала цей обурливий поворот Росії, написавши у Twitter: «Це все, що вам потрібно знати про угоди з Росією».
Дійсно, напад Росії на український Одеський порт через день після підписання Чорноморської зернової угоди – це ще один пункт до довгого списку кричущих порушень Кремлем його міжнародних угод – багато з яких відбулися ще до того, як чорнило висохло.
Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель Фонтельєс засудив цей напад і заявив, що: «Атакувати ціль, важливу для експорту зерна, через день після підписання Стамбульських угод є особливо осудним і знову демонструє повне ігнорування Росією міжнародного права та зобов’язань».
Кремль вчиняє геноцид в Україні та посилює свою гібридну агресію проти Заходу, використовуючи як зброю біженців, продовольство, газ та інформацію.
Усім Західним лідерам давно пора визнати цю сувору реальність і негайно вжити необхідних заходів, щоб зупинити імперіалістичні плани Кремля.
Є лише один спосіб зупинити ескалаційну гібридну агресію Росії проти Заходу, і це – допомогти Україні швидко відновити її територіальну цілісність.
Ключ до досягнення цієї похвальної мети зовсім не складний. Україні потрібна необхідна зброя, щоб забезпечити заборонену для польотів зону та відтіснити російську армію до своїх кордонів, у той час як Росія має бути під ефективними санкціями, щоб Західна валюта не фінансувала геноцидну війну Росії проти України та гібридну агресію проти Заходу.
Час має вирішальне значення, оскільки кожен день вагань приносить із собою нові спустошення в Україні та посилює негативні людські та фінансові наслідки триваючої гібридної агресії Росії проти Заходу.