Декоративні ванни на львівському будинку демонтують примусово

Апеляційний суд не задовольнив скаргу «Львівської майстерні шоколаду»

Декоративні ванни на львівському будинку демонтують примусово
фото ZAXID.NET

Львівський апеляційний господарський суд не задовольнив  апеляційну скаргу ТОВ «Шоколад» («Львівська майстерня шоколаду») і залишив без змін рішення суду першої інстанції про демонтаж самовільно встановлених елементів на фасаді будинку №3 на вулиці Сербській у Львові.

Рішення про зобов’язання «Львівської майстерні шоколаду» зняти незаконно встановлені на фасаді пам’ятки архітектури Львова металеві декори вступило в силу ще 11 березня, пишуть «Наші гроші. Львів».

Однак, досі зі стін будинку на Сербській не демонтовано металеві ванни та умивальники.

В адміністрації Галицького району ZAXID.NET пояснили, що про рішення апеляційного суду знають і чекають, поки до його примусового виконання приступить відповідальний орган влади - виконавча служба району.

«У нас є рішення суду, яке говорить про те, що вони зобов’язані це демонтувати і привести до попереднього стану. На сьогодні ми очікуємо накази з Господарського суду Львівської області для скерування у виконавчу службу щодо примусового виконання рішення суду», - пояснила ZAXID.NET юрист Галицької районної адміністрації Львова Оксана Яремко.

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко сказала ZAXID.NET, що жодних компромісів у цій справі бути не може, конструкції доведеться демонтувати.

«Є рішення суду і є зобов'язання демонтувати ці елементи декору з фасаду будинку. Отже, жодних компромісів бути не може: власники закладу повинні самі, за свій кошт, зняти ці металеві конструкції», - пояснила чиновник.

У прес-службі «Холдингу емоцій «Фест!», до якого належить «Львівська майстерня шоколаду» так і не змогли впродовж доби прокоментувати ZAXID.NET, чи виконуватимуть у компанії рішення апеляційного суду Львова, чи все ж чекатимуть, поки за демонтаж ванн та умивальників з фасаду будинку на Сербській візьметься виконавча служба Галицького району.

Нагадаємо, будинок №3 на вул. Сербській у Львові є пам’яткою архітектури національного значення. Металеві елементи декору з’явились на будівлі ще влітку 2013 року: власники ТОВ «Шоколад» без жодних відповідних дозволів від міських управлінь  причепили до фасаду будівлі металеві ванни та конструкції, схожі на умивальники.

У листопаді 2013 року депутати ЛМР прийняли ухвалу, в якій доручили комунальному підприємству «Адміністративно-технічне управління» здійснити примусовий демонтаж самовільно встановлених конструкцій до 5 грудня.

Однак, 2 грудня працівники «Фест!» цього зробити не дозволили, а згодом подали до Галицького суду позов про скасування, на їхню думку, незаконної депутатської ухвали.

З позовом про примусовий демонтаж металевих елементів декору до суду звернулась і Галицька районна адміністрація Львова.

У грудні 2014 року господарський суд виніс рішення за позовом Галицької райадміністрації і зобов’язав ТОВ «Шоколад» привести фасад будинку на Сербській до попереднього стану, тобто за власні кошти демонтувати самовільно встановлені конструкції.

Однак рішення не вступило в законну силу, оскільки «Шоколад» подав апеляційну скаргу. Під час її розгляду представники компанії наводили аргументи, якими користувались у суді першої інстанції: мовляв, Галицька райадміністрація Львова не мала повноважень для звернення до суду, оскільки реалізацію державної політики у сфері охорони культурної спадщини здійснює Міністерство культури України.

Нагадаємо, «Львівська майстерня шоколаду» входить до «Холдингу емоцій «!Фест». Офіційно власниками ТОВ «Шоколад» є ТОВ «КУА «Західна інвестиційна група», австрійська компанія «ФІІХ Файнес Інвестмент Інновейшн Холдинг Менеджмент», ТОВ «КУА «Актив» і Володимир Дубовий, який помер у ніч на 31 жовтня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук