Денонсувати угоду про флот практично неможливо, – експерти
Експерти вважають, що можна через порушення оскаржити процедуру ратифікації Верховною радою українсько-російської угоди про подовження перебування Чорноморського флоту в Криму, але це не допоможе денонсувати документ.
Порушення процедури при ратифікації угоди по Чорноморському флоту не буде перешкодою до набуття нею чинності, вважає директор політико-правових програм центру Разумкова Юрій Якименко. За його словами, процедура була порушена не тільки при ратифікації, а й ще раніше, при укладанні угоди, повідомляє Німецька хвиля.
"Зважаючи на те, якої ваги влада надає цій угоді і враховуючи, що вона була ратифікована у пакеті з держбюджетом, то я думаю, що все це робить процедурне питання другорядним. І оскаржити її на цій підставі буде нереально", - каже Якименко.
Експерт наголошує, що нині влада чимало своїх рішень мотивує політичною доцільністю, виходячи за правові норми, але довічно так тривати не може, суспільство терпітиме доти, доки з міркувань політичної доцільності в Україні не будуть обмежені права і свободи громадян. Він не виключає масових акцій протесту, але переконаний, що опозиція домагатиметься розпуску Верховної ради парламентськими методами.
Натомість голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко каже, що з правової точки зору, порушення процедури ратифікації міжнародної угоди може потягнути за собою її денонсацію, але у випадку з Росією це практично неможливо, стверджує Коліушко.
"Для Росії не має значення, як прийнята ця угода: законно чи ні. Важливо, що є влада в Україні, яка сказала – "Беріть!". А якщо Росія щось бере, то вона не віддає, незалежно від будь-яких правових процедур", - вважає голова правління Центру політико-правових реформ. Він переконаний, що навіть після зміни влади розірвати угоду з Росією щодо подовження терміну перебування Чорноморського флоту до 2042 року буде неможливо.
Нагадаємо, 27 квітня Верховна Рада України та Держдума РФ ратифікували угоду про розміщення Чорноморського Флоту на території України до 2042 року.