Депутатам Львівщини пощастило. Ющенко ніколи не скасує День перемоги
Президент України Віктор Ющенко ніколи не сприйме ідею скасування в державі Дня Перемоги 9 травня. Про це заявила прес-секретар Глави держави Ірина Ванникова, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Президента.
"9 Травня - свято Великої перемоги Українського народу. І тому воно відзначатиметься в Україні. Усім, хто воював у ті часи, велика шана і честь", - передає відповідь Президента Ірина Ванникова на пропозиції щодо скасування Дня Перемоги, які останнім часом поширюються у суспільстві.
Нагадаємо, що депутат Львівської обласної ради, голова ЛОО УРП "Собор" (Лук’яненка) Ростислав Новоженець 27 травня цього року заявив, що разом із іншими зверненнями депутати Львівської облради проголосували і за його звернення щодо святкування 9 травня Дня перемоги. Натомість заступник голови Львівської обласної ради Микола Горинь спростував інформацію про те, що облрада вимагала скасувати 9 травня. "Звернення Ростислава Новоженця - це лише думка окремого депутата, а не Львівської обласної ради загалом", - зазначив у коментарі ZAXID.NET Микола Горинь.
За словами самого Ростислава Новоженця, це звернення УРП "Собор" (Лук’яненка) вже скеровувала на ім’я Президента України саме напередодні 9 травня.
Текст звернення, яке запропонував Ростислав Новоженець, подаємо у повному обсязі:
"Шановний Вікторе Андрійовичу!
Щороку 9-го травня Україна помпезно святкує День Перемоги.
Перемоги кого над ким? Новітньої російської імперії-СРСР над нацистською Німеччиною! А до чого тут сучасна Україна як незалежна держава?
- Україна не оголошувала війни Німеччині і не оголошувала стану війни з нею, Україна не була суб'єктом міжнародного права, тому не воювала з Німеччиною;
- Україна була колонією Москви (відсутні незалежні органи державної влади, власна судова система, правоохоронні органи та армія, традиційна державна символіка, фінансова система, дипломатична служба і т.і.);
- Українці були громадянами СРСР;
- Керівництво СРСР мобілізувало українців до імперської армії і погнало на війну: до 1941р,- на загарбання чужих країн і розширення меж імперії, а від 1941р.- на захист загарбаних територій від іншого загарбника;
- Українці у війні були "гарматним м'ясом";
- Червона армія була наскрізь російською (мова, статути., уніформа, військові традиції);
- Війна для українців не була вітчизняною, бо вони захищали не свою Вітчизну, а воювали за російську імперію (що до 8-го грудня 1991 р. звалася СРСР) проти гітлерівської імперії;
- Червона армія не була визволителькою, бо вигнавши німецького окупанта не вийшла з України, а підпорядкувала її собі і не дала розвиватися на власний розсуд.
Нам шкода, що українцям довелось так довго ходити у російській сірій шинелі, носити російську зброю, користуватися російською мовою і зміцнювати своєю участю колоніальне ярмо на шиї України. Вони продовжили не козацькі традиції боротьби за волю, а традиції рабської покори, служіння чужим інтересам. Ця традиція - не та, якою можна пишатися. Вона народилась з національного рабства і його продовжувала. В умовах незалежності не її треба згадувати, а плекати натомість козацькі традиції і славити їхніх продовжувачів — вояків Української Повстанської Армії".