Депутати Львівщини з’ясують, чи поменшало російської попси в маршрутках
Депутати Львівщини хочуть знати, як виконується Програма розвитку української мови та культури у Львівській області на 2010-2014 рр. Зокрема, чи зменшилася кількість російської попси у маршрутках і чи побільшало україномовної літератури на Львівщині.
На черговій сесії Львівської обласної ради 22 лютого голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк та депутат обласної ради від ВО «Свобода» Ірина Фаріон доповідатимуть про виконання у 2010 році Програми розвитку української мови та української культури на території Львівської області на 2010-2014 рр. Зокрема, за словами голови облради Олега Панькевича, депутати хочуть знати, чи поменшало російської попси у маршрутках Львівщини.
«Ми хочемо знати, мусимо знати і дати оцінку, як же виконується Програма. Депутати, які є представниками громади, мають дати свою позицію, чи є покращення у питанні мовного середовища, чи зменшилася кількість, умовно кажучи, у маршрутках російської попси – про що неодноразово говорилося, чи збільшилася кількість україномовної літератури, чи зменшилася кількість зовнішніх зображень, реклами на різних носіях на Львівщині і у місті Львові (з іноземною мовою – ред.)», - наголосив Олег Панькевич 16 лютого на прес-конференції, присвяченій порядку денному чергової сесії Львівської облради.
Голова обласної ради також сказав, що на його особисту думку Програма виконується неналежно і зауважив, що депутати повинні уважніше ставитися до виконання своїх обов’язків на місцях.
«Ми закликаємо депутатів, щоб вони своїм посвідченням, своїм правом скористалися – у тому числі і щодо проблеми Програми розвитку української мови. Депутати мають дати факти – от є у Львові сьогодні реклама, яка порушує законодавство, чи є сьогодні факти, що у маршрутках слухається іноземна низькопробна попса. Працівник адміністрації, очевидно, буде по-іншому звітувати», - зазначив Олег Панькевич.
Також Олег Панькевич нагадав, що у проекті бюджету області на 2011 рік, поданому в обласну раду Львівською ОДА, не було передбачено фінансування на виконання даної Програми, однак депутати наполягли на тому, аби таке фінансування було включене в бюджет у розмірі 540 тис. грн. «Зараз ми дуже хочемо, щоб ці кошти були використані ефективно», - зазначив голова облради.
Водночас, за його словами, для того, аби Програма виконувалася, не завжди потрібні кошти, а достатньо й виконання органами влади своїх функцій – зокрема, контролюючих.
Нагадаємо, що Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки було прийнято 6 липня 2010 року.