Депутати Львівської міської ради не підтримали створення мистецької галереї на пл. Ринок

Наразі кам'яниця Седмирадська залишиться у комунальній власності і пустуватиме

Кам'яниця на пл. Ринок, 42 залишиться в комунальній власності, але пустуватиме

Депутати Львівської міської ради не підтримали створення муніципальної мистецької галереї на пл. Ринок. У четвер, 6 червня, депутати під час засідання сесії ЛМР відмовились передати міському управлінню культури приміщення площею 413 м2 на пл. Ринок, 42 для цього. Рішення підтримали лише 25 депутатів із 52 присутніх на сесії.

Йдеться про приміщення на першому, увесь другий і третій поверхи у кам'яниці Седмирадській за адресою пл. Ринок, 42, яка перебуває у комунальній власності. Зараз ці приміщення не використовуються і лише на першому поверсі будинку є кав'ярня мережі «Львівські круасани». Натомість митці та департамент культури ЛМР планували створити у цьому приміщенні міську мистецьку галерею, у якій мали б відбуватись виставки та мистецькі заходи для підтримання статусу Львова як культурної столиці України.

Поіменне голосування за проект ухвали для надання приміщення під муніципальну мистецьку галерею

За словами депутатки від «Самопомочі» та голови депутатської комісії з комунальної власності Ольги Посипанко, цю ухвалу раніше підтримали усі профільні депутатські комісії. «В січні одностайно комісія з 14-ти осіб підтримала передачу цього приміщення управлінню культури. І ця ухвала розглядалась на депутатській комісії комунальної власності. Ми прийняли одностайну позицію – підтримувати і зберегти це для міста», – сказала Ольга Посипанко.

Категорично проти цього рішення виступив депутат фракції Блоку Петра Порошенка Григорій Козловський, який натомість запропонував виставити увесь будинок на продаж. «Є пропозиція з поправкою дане приміщення винести на аукціон Prozorro», – сказав Григорій Козловський.

Пропозицію Григорія Козловського своїми виступами також підтримали депутат від БПП Петро Адамик, депутат від ВО «Свобода» Маркіян Лопачак, депутат від «Народного контролю» Валерій Веремчук та депутат від «Громадянської позиції» Юрій Кужелюк.

Депутатка від «Самопомочі» Юлія Хомчин сказала у відповідь: «Шановні колеги, якщо ви зараз глянете у вікно і окинете навкруг очима – площа Ринок, спадщина ЮНЕСКО вся в руках бізнесу: шоу-бари, стриптиз-клуби, акули, носороги, кав'ярні, готелі… В нас немає жодної муніципальної культурної інституції в центрі міста. Зараз це не питання фінансових можливостей утримати і довести до ладу це приміщення, а питання, чи хоча б щось з площі Ринок ми залишимо місту і його мешканцям».

Пісня того, як депутати не підтримали проект ухвали про передачу приміщення під галерею, секретар ЛМР Анатолій Забарило поставив на голосування пропозицію Григорія Козловського про подаж приміщення. Її депутати також не підтримали – «за» проголосували лише 18 депутатів. Відтак наразі ця кам'яниця залишиться у комунальній власності і пустуватиме.

Також депутати не підтримали і проект ухвали про надання департаменту культури приміщення площею 125,5 м2 на пл. Ринок 21 для створення міського коворкінгу, у якому могли б працювати творчі об'єднання та громадські організації у сфері культури та мистецтва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук