Депутати надали статус учасника бойових дій військовим добровольцям
Парламент надав статус учасника бойових дій добровольцям і членам добровільних батальйонів та формувань, які беруть участь в АТО. Це передбачено змінами до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (№1688), повідомляє LB.ua. «За» таке рішення проголосували 274 депутати.
Однак право на статус учасника бойових дій отримають тільки ті бійці, добровольчі формування яких були включені до складу ЗСУ, МВС, Нацгвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Також законом розширено перелік тих, хто може претендувати на статус інвалідів війни. Тепер інвалідами війни повинні визнавати не тільки військових, які отримали інвалідність внаслідок участі в АТО, але і працівників підприємств, також волонтерів, які забезпечували її проведення, а також бійців добровольчих батальйонів.
При цьому добровольці мають право на статус інвалідів війни, навіть якщо формування, в яких вони воювали, не увійшли до складу ЗСУ, МВС чи Нацгвардії. У такому випадку вони повинні подати клопотання командира батальйону разом зі свідченнями щонайменше двох товаришів про участь покаліченого бійця в АТО, а також довідку АТЦ СБУ або Генштабу про те, що батальйон бійця виконував завдання в зоні АТО.
Закон також відносить до учасників війни працівників підприємств та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, в порядку, встановленому законодавством.
Поряд з цим документ поширює дію закону про соціальний захист ветеранів війни на сім'ї загиблих в зоні АТО добровольців (які воювали як в легалізованих, так і нелегалізованих батальйонах), а також на сім'ї загиблих осіб, які добровільно забезпечували проведення АТО.