Депутати провалили питання участі Львова у програмі підтримки від ЄБРР
Програма передбачала виділення коштів для великих ЛКП на зарплату працівникам
У четвер, 28 травня, депутати не підтримали рішення щодо участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку. Як повідомили у прес-службі ЛМР, ухвала передбачала виділення коштів, які дозволили б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, у тому числі кошти на виплату заробітної плати працівникам.
За словами заступниці міського голови з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури Ірини Маруняк, участь у програмі підтримки муніципалітетів від ЄБРР дозволила б місту покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину.
«Йде мова про наші великі підприємства, які забезпечують життєдіяльність міста. У нас є фінансові плани на кожне підприємство, і ми діємо тільки по цих планах. 473 млн грн мало бути виділено на наші підприємства, а насправді у бюджеті було виділено більше 200 млн грн. Мінус 233 млн 177 тис. грн станом на січень 2020 року. Зараз фінансування наших підприємств є лише до травня, на червень коштів вже нема. Ми під час коронавірусу працювали у збитки», – зазначила Ірина Маруняк.
Мер Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку.
Проте депутати не підтримали програми. Із 53 депутатів за ухвалу проголосувало лише 27. Програму підтримали 13 депутатів об’єднання «Самопоміч», 5 представників «Громадянської позиції», 2 – від Української Галицької Партії, 5 позафракційних, а також секретар ЛМР та міський голова. Проти проголосували 5 депутатів Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 16 обранців утрималися, 5 не голосували.
Наприкінці сесійного засідання голови профспілкових комітетів комунальних підприємств емоційно звернулися до депутатів, закликаючи мати повагу до їхньої праці та наступного разу проголосувати відповідну ухвалу. До депутатів звернулися голова первинної профспілкової організації ЛМКП «Львівтеплоенерго» Тетяна Величко, голова профкому ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Стадник та голова первинної профспілкової організації ЛКП «Львівелектротранс» Ігор Гайдар.
«Своїм голосуванням ви доводите до того, що наші працівники не отримають заробітної плати. Якщо так буде, то ми не вийдемо на роботу, зупинимо курсування транспорту», — наголосив Ігор Гайдар.
Найемоційніше звернулася до депутатів присутня на сесії голова профспілки ЛКП «Львівелектротранс» — водійка трамвая маршруту №8 Наталя Калітовська.
«Я встаю на роботу о третій годині ранку і в перші дні карантину, коли ви сиділи вдома, в своїх комфортних домівках, я працювала на маршруті. Ми виходили на роботу, коли мільйонне місто зупинилося, зупинився транспорт, і прості люди не мали чим дістатися на роботу. Ми возили медиків, слюсарів. Ми працювали по дві зміни, бо не всі наші водії могли дістатися на роботу, бо доїжджають. Слава Богу, у нас ніхто не захворів», — зазначила Наталя Калітовська.
До слова, сьогодні депутати також не затвердили програму виходу міста з кризи.
Європейський банк реконструкції та розвитку — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв'язки. Створений у 1991 році. Штаб-квартира розташована в Лондоні.
Відео ЛМР