Львівська міська рада не змогла зібратись на перше у цьому році засідання. Депутати від "Свободи" - найбільшої фракції в Ратуші - майже в повному складі зігнорували сесію. Як наслідок - Львів не має бюджету, а працівники шкіл і медичних закладів не зможуть отримати січневого авансу.
Без "Свободи" депутати не збирають кворуму. Сесія неправочинна, і приймати бюджету не може. "Я розумію, що частина з них десь відпочивають на курортах і не захотіли переривати відпустки. Але це є аномально. Коли в країні йде війна, так некрасиво, так підло ігнорувати інтереси громади Львова", - засудив поведінку свободівців міський голова Львова Андрій Садовий.
Двоє свободівців таки прийшли, однак реєструватися відмовились. Керівник фракції твердить: демарш - на знак протесту. Мовляв, проект бюджету не готовий, голосувати за нього ніхто не може. "Депутати які прийшли, більша половина його прочитати не встигли до кінця. Особисто знаю. Більша половина не готові голосувати за нього, про що публічно заявляють", - зазначив голова фракції ВО "Свобода" у Львівській міськраді Любомир Мельничук.
Однак депутати, які прийшли, заявили цілком протилежне. Чотири з шести фракцій у спільній заяві назвали вчинок колег неповагою. За бюджет, на їх думку, голосувати треба, і якнайшвидше. "Цей бюджет готовий на 90-95%. Але ми в будь-який момент можемо внести зміни до нього. Тобто ми практично на кожній другій сесії минулого року вносили зміни до бюджету", - повідомив голова фракції "УДАР" у Львівській міській раді Анатолій Крачковський.
Однак даремно. Зібрати кворум, обдзвонюючи відсутніх депутатів, не вдалось. Півдня у сесійні залі змарнували і керівники районів - без бюджету вони не можуть братися за ремонти доріг і будинків. "Чим швидше буде прийнятий бюджет, тим швидше будуть оголошені тендери, будуть визначені переможці, будуть укладені угоди і буде можливість проводити ремонтні роботи," - наголосила голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк.
Проте першими відсутність бюджету відчують працівники шкіл та медичних закладів. Тепер ці галузі фінансує держава. Гроші, на зарплату перераховують з Києва у міський бюджет. Допоки його нема - нема і грошей. "Звичайно нема стовідсоткових гарантій, що якщо ми приймемо сьогодні бюджет, то завтра би надійшли гроші. Це одна із умов. Бо, якщо ми не приймемо, то нам 100% не дадуть, скажуть - у вас нема цього в бюджеті", - акцентував директор міського департаменту фінансової політики Олег Іщук.
Депутатський кворум спробують зібрати у понеділок.