Державне бюро розслідувань відібрало на конкурсі 126 детективів
Визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань. Це 126 слідчих і 54 державних службовців – головні і провідні фахівці.
Як йдеться на сайті ДБР, 39 посад залишилися вакантними, на них буде оголошено повторний конкурс.
Усього до конкурсу було допущено 1646 кандидатів, які подали понад 5 тис. пакетів документів на різні посади.
Кандидати складали кваліфікаційний іспит (тестування на знання законодавства та співбесіда). Ті, хто подолав прохідний бал, були допущені до наступних етапів – психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа і співбесіди.
Зазначається, що за результатами конкурсу забезпечено кадрами три управління досудового розслідування центрального апарату ДБР.
Державне бюро розслідувань — новий правоохоронний орган України, створення якого передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України.
Ідеологія відомства полягає в тому, що воно буде розслідувати кримінальні провадження, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників ГУ). ДБР остаточно забере на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури. Остання займається слідством починаючи з 1996 року на тимчасовій основі.
Як писав ZAXID.NET, голова ДБР Роман Труба уник люстрації після Євромайдану. Він, будучи прокурором Пустомитівського району, 2013 року клопотав про відкриття кримінального провадження щодо активістів Євромайдану. Він мав би бути люстрованим, згідно з законом «Про очищення влади», однак уникнув цього, самостійно звільнившись із посади держслужбовця у 2015 році.
З 2015 року Труба очолював департамент в юридичній компанії «Сектор права», а потім виграв конкурс на посаду очільника ДБР.