Децентралізація на Львівщині: прикра стабільність
Інші блоги автора
- Без вивісок і зі штрафами! 4 груд, 17:45
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
Маємо свіжий рейтинг областей процесу децентралізації. І Львівщина далі пасе задніх - 20 місце з 24-х. Йдеться про створення спроможних громад в області.
Про що говорять цифри?
Справді, а може, обласні очільники не гнались за кількістю, а думали про якість? Тут мушу розчарувати: нема ні кількості, ні якості.
75,5% громад області опинилися поза процесом, тобто не об’єдналися та не приєдналися до інших громад. Із 2015 року! Це надто погано.
Щодо якості громад, то для Львівщини, на жаль, хороші показники є скоріше винятком, ніж правилом. При тому, що управлінці цих громад докладають титанічних зусиль. Але і це не допомагає, зважаючи на хибне проектування і розрахунки.
Хто винен і що далі?
Ну якщо з першою частиною запитання більш ніж очевидно: хто керував областю і курував процес децентралізації - того і «лаври».
А от щодо того, що далі– якомога швидше виправляти помилки.
І розгрібати ці успадковані від «папєрєдніка» авгієві стайні доведеться новому очільникові ОДА. І самого ентузіазму у сьогоднішній ситуації буде замало.
Очевидно, мова йде не лише про закінчення створення ОТГ. А й про виправлення тих недолугих помилок, яких вже припустилися, формуючи ОТГ на Львівщині.
Для цікавості погляньте на формат ОТГ біля Львова. Наприклад, як спроектована Підберізцівська ОТГ (на фото). Дивна конструкція, чи не так? І така новостворена ОТГ на Львівщині не одна.
А все тому, що тодішньому очільникові ОДА розходилося в тому, щоб «взути» Львів, а тому обласний центр «випав» з об’єднавчого процесу. Можливість розширення Львова навіть не була передбачена перспективним планом формування ОТГ Львівщини. Абсурд.
Новопризначений губернатор вже заявив, що протистояння не буде. Буде співпраця. Нарешті. І заради цього я готовий докласти максимум зусиль, щоб Львівщина достойно вийшла зі складної ситуації.
Чому це важливо?
Місцеві вибори не за горами. Осінь, а можливо і весна 2020 року. До цього часу архіважливо завершити процес об’єднання, а по факту - сконструювати новий адмінтерустрій. Потрібно, щоб наступні місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі. Для країни це шанс і справжня реформа.
Тому закликаю всі зацікавлені сторони відкинути розбіжності та братися до спільної професійної праці. Я готовий!