Діагностичний центр «МеДіС» відкинув підозри у зараженні пацієнтів гепатитом

СуспільствоАК, 21 вересня 201813480
Діагностичний центр «МеДіС» відкинув підозри у зараженні пацієнтів гепатитом
головний лікар львівського діагностичного центру «МеДіС» Володимир Кокот.

«Жоден наш пацієнт під час забору крові не заразився гепатитом, - коментує скандальні публікації ЗМІ головний лікар львівського діагностичного центру «МеДіС», к. мед. н., лікар вищої категорії Володимир Кокот.

«У документі, опублікованому Державною Установою «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на офіційному сайті, йдеться про перелік місць ймовірного зараження. Як це виглядає в житті? Після діагностування та при підозрі зараження вірусним гепатитом лікар збирає епідеміологічний анамнез хворого, тобто всі дії пацієнта протягом трьох останніх місяців – це і перукарські послуги, і манікюр, і татуювання, і візити до стоматолога, косметолога тощо. І всі ці місця автоматично потрапляють до переліку ймовірних місць зараження. І кожен конкретний пацієнт міг відвідати 5 і більше місць, де ймовірно міг заразитись.

Те, що «МеДіС» попав у цей перелік говорить лише про те, що хтось із хворих здавав у нас кров, не виключено, що саме на визначення наявності вірусів гепатитів. Нам довіряють дуже багато пацієнтів, тому ми цілком ймовірно могли потрапити у перелік відвідуваних хворими закладів. Але жоден пацієнт під час забору крові у нас не заразився гепатитом В чи С. Така інформація є недостовірною та безпідставною.

Ми проводимо надзвичайно суворий контроль за процесом забору біоматеріалу, використовуємо сертифіковані одноразові медичні вироби – вакуумні контейнери, шприци, скарифікатори, рукавички, спиртові серветки тощо – все сертифіковане та одноразове.

Заголовки в ЗМІ говорять про факт зараження, а це є недостовірна та безпідставна інформація. Ми регулярно проводимо відомчий санітарно-епідеміологічний контроль, і завжди відкриті для перевірок контролюючими державними органами на предмет бактеріального та вірусного забруднення. Весь медичний персонал періодично проходить медичні огляди, в тому числі лабораторні обстеження на носійство вірусних гепатитів.

Як санітарний лікар з багатолітнім стажем можу стверджувати, що факту зараження пацієнтів гепатитом в «МеДіС» немає».

Нагадаємо, раніше Львівський обласний лабораторний центр поширив список закладів, де пацієнти могли заразитися вірусними гепатитами B і C.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук