Для львівських безробітних створили перше «соціальне підприємство»
У Львові 21 липня за круглим столом представники ОБСЄ, підприємці та представники міськвиконкому обговорили впровадження проекту «Запобігання торгівля людьми в Україні шляхом посилення економічних можливостей представників груп ризику». Втілення проекту планується за допомогою реалізації у Львові соціальних підприємств.
Окрім великої кількості матерів-одиначок та людей з обмеженими можливостями, до так званої групи ризику належать також переселенці та біженці, яких, за даними статистики ООН, є близько 400 тисяч. Група ризику – це люди, які не мають постійного місця роботи та заробітку, а отже є найбільш вразливими до шахрайських пропозицій, що стосуються гарантованого заробітку за кордоном без зволіканням з документами та оформлюванням. Саме таким чином, пояснюють представники ОБСЄ, люди можуть стати жертвами торгівлі людьми.
«Ми створюємо інвестиційний проект, тому що така кількість безробітних в Україні – для нас виклик. Соціальні підприємства – вже давно не новина за кордоном. Їхня ціль – вирішити проблеми безробіття та соціального захисту. Тобто люди зможуть безкоштовно навчатися, мати досвід та з легкістю знайти роботу за спеціальністю. У Львові ми спрямуємо всі сили на створення ремісничої майстерні як соціального бізнесу», – каже посол та координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба.
«З часом, я сподіваюся, ми таки доб’ємося ухвалення Закону «Про соціальні підприємництва». Наразі презентуємо перше соціальне підприємство у Львові «Народження», воно спеціалізується на унікальних виробах ручної роботи, зокрема з дерева, для посадово-паркової культури. Жінки займатимуться батіком (розпис на тканині). Ми навіть забезпечимо невелику стипендію для охочих взяти участь у навчанні. Перший курс почнеться 27-го липня», – сказала голова ГО «Центр жіночі перспективи» Любов Максимович.