Для опозиції в Україні немає правосуддя, – Власенко про ВАСУ
Сергій Власенко отримав відмову Вищого адміністративного суду України передати його скаргу на рішення ВАСУ про позбавлення депутатського мандата на розгляд Верховного суду України. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі «Батьківщини».
«Це є черговим свідченням політичної мотивації дій влади у позбавленні захисника лідера опозиції Юлії Тимошенко та опозиційного депутата його депутатського мандата», – йдеться у повідомленні.
Підставою для подання Сергієм Власенком заяви були прямо протилежні рішення Вищого адміністративного суду у його справі та у справі Владислава Каськіва.
«Незважаючи на очевидність підстав для передачі справи до Верховного суду, це рішення було цілком очікуване для мене, оскільки ВАСУ постійно демонструє свою рабську суть по відношенню до Януковича та його забаганок. Це буде ще одним аргументом у моїй скарзі до Європейського суду з прав людини. Для опозиційних політиків в Україні немає правосуддя ані у кримінальних справах, як у Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, ані у цивільних та адміністративних справах», - сказав Сергій Власенко.
У «Батьківщині» зазначили, що Європейський суд з прав людини вчергове змушений буде дати об‘єктивну оцінку судовій системі та стану демократії в Україні.
Нагадаємо, 6 березня 2013 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень депутата від ВО «Батьківщини» Сергія Власенка без права оскаржити це рішення. Мотивом такого рішення було нібито суміщення адвокатської і депутатської діяльності. Також 6 березня ГПУ підтвердила, що Сергій Власенко виступав на судах Юлії Тимошенко в якості захисника не як адвокат, а як народний депутат.
Опозиція уже заявила, що буде оскаржувати рішення ВАСУ у Європейському суді з прав людини і блокуватиме трибуну парламенту.
Тим часом Рада Європи вимагає в української влади пояснень щодо Власенка. А співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ висловили "глибоку стурбованість та розчарування" у зв'язку з позбавленням Сергія Власенка депутатського мандата.
Натомість ЦВК зареєструвала нових нардепів замість Власенка та Веревського, і 19 березня Олександр Козуб та Роман Стаднійчук прийняли присягу народного депутата у стінах ВРУ.