До Львова приїхала музикантка зі Швейцарії Аделіна Опреан зі скрипкою XVIII століття

КультураМарічка Крижанівська, 18 червня 2018, 19:39 288 0

Вперше до Львова приїхала швейцарська скрипалька Аделіна Опреан. Тут вона зіграє на унікальному інструменті XVIII століття робот італійського майстра Лоренцо Сторіоні. Єдиний концерт – увечері 18 червня у «Музичному салоні» Львівської опери.

Аделіна Опреан є професоркою Музичної академії міста Базель у Швейцарії. А як солістка виступала з Лондонським симфонічним оркестром, а також з оркестрами Штутгарта, Цюріха. Та у її творчій біографії найзначнішим фактом є те, що вона була ученицею одного із найпотужніших у світі музикантів ХХ століття – Ієгуді Менухіна.

«Ієгуді Менухін викладав насправді дуже мало, оскільки мав неймовірно насичений концертний графік. І Аделіна вчилася у нього спочатку в Лондоні, потім у Швейцарії і була його особистим асистентом. І символічно гратиме в тому ж залі, де колись, кілька десятиліть тому грав сам маестро Менухін, в якого, до речі, українське коріння», – розповідає арт-директор асоціації «Галіціана Скола Канторум» Іван Духнич.

До Львова Аделіна Опреан приїхала із унікальною скрипкою роботи італійського майстра Лоренцо Сторіоні, яку він створив у 1780 році. «Лоренцо Сторіоні – це останній великий представник кремонської школи, тобто школи Страдіварі. Він вчився у Страдіварі, вони разом працювали. Я дуже люблю її через шарм, багатство витончених фарб, вона не є гучною, але неймовірно багата на тонкі можливості», – пояснює Аделіна Опреан.

Музикантку запросила до нас українсько-швейцарська асоціація «Галіціана Скола Канторум», вони ж привезли фортепіано із Швейцарії, спеціально для цього концерту. Бо Аделіна Операн виступить у дуеті із львівською піаністкою, професоркою Львівської музичної академії Оксаною Рапітою.

«Це неймовірна радість музикувати з Оксаною Рапітою, ми одразу знайшли одна одну у дуеті, вона неймовірно музикальна з дуже тонким відчуттям і мила людна, я себе почуваю тут і з нею вельми комфортно», – додає скрипалька.

Професорський дует готує твори Моцарта, Дебюссі, а також «Шість румунських танців» Бартока. «Програма, яку запропонувала Аделіна, є неймовірно цікавою, різноплановою, і високого ґатунку, такого добірного, я б сказала і цікаво спробувати, як це буде виглядати в ансамблі», – розповідає Оксана Рапіта.

«Для Львівської опери це безумовно дуже значна подія. Близько року тому ми започаткували серію концертів у Дзеркальній залі, називається «Музичний салон» і концепцією цього «Музичного салону» є знайомство львівської публіки з найкращими виконавцями», – додає заступник директора Львівського театру опери та балету Михайло Швед.

Єдиний концерт у Дзеркальному залі Львівської опери – 18 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук