Дружин Бандери, Шухевича та Скоропадського зобразили на банках згущеного молока
Організатори акції у такий спосіб нагадують, що за кожним відомим чоловіком стоїть не менш велична жінка
Біографії та портрети дружин командира УПА Романа Шухевича, лідера ОУН Степана Бандери, гетьмана Павла Скоропадського та письменника Михайла Коцюбинського зобразили на банках згущеного молока. У такий спосіб куратори акції хочуть нагадати про роль жінок в історії України, пише «Gazeta.ua».
Наразі випустили лімітовану серію, яку відправлять військовим на Донбас.
«8 березня у медіапросторі зазвичай згадують Розу Люксембург і Клару Цеткін, Софію Ковалевську. Забувають про українських жінок, які безпосередньо впливали на хід історії України», – розповів голова наглядової ради Ічнянського молочного комбінату, який випустив такі бляшанки зі згущеним молоком, Валентин Запорощук.
За його словами, вони нагадати про тих, хто опинився дещо в тіні відомих чоловіків.
«Ярослава Бандера була членом Асоціації українських студентських організацій у Польщі до 1939 року. Наталя Березинська-Шухевич рятувала єврейських дітей від німецьких загарбників. Віра Коцюбинська заснувала першу українську школу в Чернигові. Олександра (по-родинному Аліна, - ред.) Скоропадська підтримувала чоловіка в еміграції, взяла на себе увесь побут і написала книгу, присвячену генеалогії Скоропадських», ‒ зазначив Валентин Запорощук.
Український молочний комбінат випустив згущене молоко з креативною обгорткою
Дизайн і концепцію проекту створила команда української креативної агенції TABASCO, яка перед тим розробила «Бойову згущенку» для Збройних Сил України.
«Без Аліни я лише половина», ‒ казав гетьман Скоропадський про свою дружину. Проте, її ім’ям у Google цікавляться вшестеро менше людей, аніж ім’ям самого гетьмана. Ми хочемо показати: поруч із кожним відомим чоловіком стоїть не менш велична жінка. Не за чоловіком, як заведено було казати, а саме поруч», – йдеться в повідомленні TABASCO у Facebook.
Серія згущеного молока, присвячена видатним жінкам України, – виключно сувенірна. Її не продаватимуть, а передадуть військовим на фронт.