Дружина Корчинського внесла у ВР законопроект про заборону назви «Росія»

Депутат від Радикальної партії пропонує перейменувати Російську Федерацію у «Московію»

СуспільствоАК, 7 липня 201534610
Оксана Корчинська

Народний депутат Оксана Корчинська зареєструвала у Верховній Раді законопроект «Про заборону використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації». Йдеться про слова «Русь» або «Росія», які, на її думку є «історичною назвою території, на якій розташована сучасна Україна». Натомість нинішню Росію пропонується називати «Московія».

Згідно із текстом законопроекту, який 7 липня розданий для ознайомлення усім депутатам Верховної Ради, за використання назв «Росія» чи «Русь» на означення російської держави каратиметься штрафом до 850 грн, а у повторному випадку – до 1700 грн.

Пані Корчинська, як випливає з її пояснювальної записки до законопроекту,  вважає вживання слів «Русь» і «Росія» «зазіханням на суверенітет України» і пропонує заборонити використання цих та похідних від них слів в офіційних документах органів державної влади, в публічних виступах посадових осіб, при висвітленні будь-якої інформації і створенні інформаційних матеріалів про Російську Федерацію у ЗМІ; у навчальних, картографічних, довідкових, енциклопедичних виданнях; в оголошеннях, рекламі, на вивісках, на дорожніх покажчиках; в поштових відправленнях; в аудіовізуальних творах, що поширюються український мовниками, а також «в інших сферах, де застосовується офіційна назва Російської Федерації».

Примітно, що у тому ж законопроекті вказано, що заборона не поширюється на документи, підручники, покажчики, карти і таке інше, які були виготовлені до набуття чинності нового закону. Окрім того, в якості синоніму «Російської Федерації», де міститься «заброронене» похідне слово від «Росія», рекомендується вживати «Московія».

Очевидно, що законопроект про перейменування Росії у Московію навряд чи має шанси на ухвалення, однак, зважаючи на склад нинішнього парламенту, подискутувати про це депутати зможуть досхочу.

44-річна Оксана Корчинська, яка виступила автором законопроекту, є дружиною відомого своєю епатажністю лідера партії «Братство» Дмитра Корчинського. До парламенту Оксана Корчинська потрапила восени 2014 року за виборчим списком Радикальної партії Олега Ляшка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук