ДТЕК Бурштинська ТЕС нарощує виробництво завдяки спрощенню експорту електроенергії
За першу половину 2012 року Україна збільшила експорт електроенергії майже на 60%. При цьому експорт електроенергії в країни Європи ДТЕК Бурштинської ТЕС виріс на 30%. Важливу роль у цьому зростанні, якого вдалося досягнути завдяки лібералізації ринку експорту електроенергії та проведенню аукціонів на право експорту.
Як пояснює начальник виробничо-технічного відділу ДТЕК БуТЕС Ярослав Сторожук, енергетичний острів, ключовим виробником якого є власне Бурштинська станція, є фізично від’єднаним від енергосистем України, і, відтак, орієнтованим переважно на експорт. З 2002 року, за його словами, БуТЕС виробила близько 33 млрд кВт/год електроенергії, яка експортувалася в Угорщину, Румунію, Словаччину, а також інші європейські країни, куди вона потрапляла через загальний енергоринок.
Головний інженер ДТЕК БуТЕС Іван Немченко розповідає, що останніми роками на станції проводилися серйозні реконструкції електромереж і загальне технологічне оновлення. В результаті цих покращень, а також загального зростання експорту української електроенергії за останні півроку виробництво на ТЕС зросло на 10%. Це, за його словами, добре впливає не лише на станцію, а й на супутні виробництва, оскільки збільшується споживання вугілля Львівсько-Волинського басейну, зростає завантаження сервісних підприємств, тощо.
Своє задоволення з приводу такого розвитку висловлює і мер Бурштина Петро Курляк. «Збільшення потужностей – це збільшення кількості робочих місць», - пояснює він журналістам, наголошуючи, що ДТЕК БуТЕС є основним бюджетоутворюючим підприємством міста. За його оцінками, за останні півроку кількість робочих місць на станції зросла на 5-10% (і це – при тому, що й до того на ТЕС працювало близько половини усього дорослого населення міста).
Свою роль у зростанні експорту української електроенергії, за словами фахівців, відіграло й те, що в травні уряд спростив процедуру експорту, дозволивши продавати її за кордон за оптовою ринковою ціною без врахування дотаційних сертифікатів, збільшуючи таким чином її конкурентоздатність.
В результаті для ДТЕК БуТЕС це дозволило забезпечити завантаження потужностей, збільшити валютні надходження в Україну, забезпечити попит на вугілля шахт Львівсько-Волинського басейну, збільшити надходження у бюджети різних рівнів і створити нові робочі місця.