Екологічні активісти закликали мешканців Львова не купувати підсніжників
Екологи закликали львів’ян не купувати підсніжників та інших первоцвітів, які занесені у Червону книгу. Мовляв, правоохоронці зарадити у збереженні рідкісних рослин не можуть, та якщо попиту на них не буде, тоді й браконьєри перестануть виносити на ринки заборонені букетики.
Однак перехожі не дуже охоче брали такі листівки. А на ринках, розповіли організатори акції, люди взагалі можуть реагувати із роздратуванням.
«Дивує те, що агресивно налаштовані не ті, що продають, а агресивно налаштовані пішоходи. Вони розказують, що в лісі того повно: там в Карпатах воно десь собі росте, і всі то косять. Але прикро, що люди так налаштовані, що вони не розуміють проблеми. За декілька років ці квіти можуть просто зникнути», – пояснив активіст екозахисту Орест Залипський.
Але продавці первоцвітів поблизу ринку переконували журналістів, що ранніх квітів у лісі не бракує: «В лісі їх багато. А ще як порозростаються! Хто таке міг сказати, що то зникаючі рослини?», – дивувалася літня жінка, яка на ринок принесла проліски з корінням, аби можна було висаджувати їх біля хати.
Та, як запевнила інша продавчиня пролісків, садити їх можна хіба що для себе. А от на продаж в лісі їх треба назбиратись добряче.
«Тяжко їх назбирати, бо на букетики багато треба, находитися треба дуже. А тут поліція поки що не ганяє нас. Щоправда, я сьогодні перший раз приїхала», – поділилась жінка.
Та замість поліції до продавців нагодились активісти.
«Квіти з корінням ми заберемо і потім висадимо. А те, що бабця сказала, що продає, аби люди висаджували біля хати – то так говорять всі. Але ж це рослини з Червоної книги і вони ростуть в лісі», – наголосив активіст Орест Залипський.
Поміж тим, покупцям до Червоної книги байдуже. Букетики по десять гривень вони купують, не замислюючись.
«Я купую підсніжники тещі. Вона їх любить , деколи треба квіти купити», – зазначив львів’янин, який придбав одразу два букетики.
Врятувати рідкісні первоцвіти навряд чи вдасться рейдами. Але якщо квіткові браконьєри не матимуть покупців, то і до лісу за підсніжниками уже не підуть – наголосили екологічні активісти.