Ексгумація тіла В’ячеслава Чорновола потрібна, - син Тарас
"Розслідування загибелі В’ячеслава Чорновола поновлено втретє влітку 2005 року і до цього часу воно не припинялося. Зараз іде мова про конкретну нову слідчу дію, яку Генпрокуратура збирається провести, - ексгумацію. Місяць тому в мене була розмова із заступником Генерального прокурора України Миколою Голомшею, коли я прийшов з’ясувати у нього, що ж це за чутки про удари кастетом тощо. До того моменту, поки не було заяв Генпрокурора і його заступника, я не коментував цього питання. Але тепер можу говорити теж", - заявив сьогодні, 16 квітня, у коментарі ZAXID.NET народний депутат України від фракції Партії регіонів Тарас Чорновіл.
"У судовій справі 1999 року, відновленій у 2001 та 2005 рр і до минулого року не було висновку експертизи, яка б свідчила, що після аварії В’ячеславу Чорноволу були завдані ще якісь удари. Такий документ ніде не виринав. Я розумію, що при Кучмі могли його приховувати, але якби він дійсно існував, очевидно, його можна було б знайти і у 2005, і у 2006, і у 2007 роках. Та ніхто його ніколи ніде не бачив. А тут раптом такий документ потрапляє навіть не у Генпрокуратуру, а до Служби безпеки України. Підпис під документом належить людині, щодо законослухняності і порядності якої є великі сумніви. Також цей документ передається Кендзьору, який його одразу чомусь озвучує. За кілька місяців після того Генпрокуратура, опираючись на такий сумнівний документ, вирішує проводити ексгумацію", - розповів Тарас Чорновіл.
Нардеп зазначив, що під час зустрічі з Миколою Голомшею з цього приводу він назвав кілька умов, за яких дасть згоду на проведення будь-яких слідчих дій. "Перша умова: треба дослідити історію вищезгаданого документу, визначити, наскільки він адекватний, чи це не якась фальшивка. Знаєте, давати згоду на такі речі теж не дуже просто. Друге: щоб слідство перевірило, якщо ж все-таки мали місце згадані ушкодження, то чи не могли вони виникнути за інших якихось обставин, адже коли батька намагались витягнути з автомобіля, КАМАЗ піднімали за допомогою крана. Надіюсь, ці слідчі дії будуть проведені, адже наразі їх ніхто не проводив", - сказав Тарас Чорновіл.
За його словами, уже наступного ранку після зустрічі, під час свого виступу Генеральний прокурор Медведько зробив гучну заяву про проведення ексгумації. "Ще однією важливою умовою для проведення ексгумації має бути згода на це вдови В’ячеслава Чорновола Атени Пашко. До того ж, її дозвіл має бути наданий першим, адже вона має більше прав на прийняття рішення. Реакція Атени Пашко на цю провокаційну заяву Генпрокурора була абсолютно прогнозовано: вона заявила, що ніякої згоди на ексгумацію давати не буде. Після цього я знову спілкувався з Миколою Голомшею, вказав йому на неадекватність дій прокурора, пояснив, що так не чинять у розгляді таких важливих, важких морально питань. Також я наголосив, що вони змушені поспілкуватися з Атеною, надати усі матеріали та пояснити, чому ця ексгумація потрібна", - наголосив нардеп.
Однак, стверджує Т.Чорновіл, Генпрокуратура не підготувала жодних матеріалів для Атени Пашко, натомість Микола Голомша знову заявив журналістам про плани на ексгумацію. "І лише після цієї заяви хтось нібито поїхав до Атени Пашко - дізнаватися, чи дасть вона на це згоду. З цієї ситуації в мене є кілька висновків. Це абсолютна аморальність високих чиновників. Спілкування через пресу у такій ситуації неприпустимо. Є великі сумніви, чи дійсно проводилась експертиза, яка довела, що були ще якісь ушкодження у В’ячеслава Чорновола, завдані предметами, подібними до кастетів. Таким чином хтось дуже хоче похоронити цю справу: після заяви прокурора щодо ексгумації, була відмова Атени Пашко, а відтак прокуратура не зможе проводити слідство без згоди родини. Це єдине пояснення для мене таких неадекватних дій Генпрокуратури. Але заявляю, якщо Атена Пашко надасть згоду на ексгумацію, мій підпис теж там буде стояти, адже необхідні ці два підписи", - заявив Тарас Чорновіл.