Експерти радять «Свободі» у Львівській міськраді звернутися до фахівців
Ясно, що досвідчені політики мають уміти контролювати свої емоції, маю на увазі у першу чергу представників фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді. Треба пам’ятати, що у Львівській міській раді попереднього скликання була ВО «Свобода». Я не пам’ятаю якихось різких заяв від них з-приводу того, що бюджет розвитку був сформований не правильно, чи конструктивних порад від «Свободи» на предмет того, як покращити виконання бюджету розвитку. Про це в коментарі ZAXID.NET 22 лютого заявив заступник голови Львівського відділення асоціації міст України Віталій Загайний.
В.Загайний прокоментував: «На мою думку, нічого поганого, швидше навпаки, коли міській владі вдалося виконати ряд робіт, розрахунок за які буде зараз. Це означає, що роботи зроблені, ми користуємося їх результатом, зокрема їздимо по відремонтованих дорогах, а кошти підуть тільки зараз».
Він додав: «Чітко спрогнозувати наповнення бюджету розвитку у нашій непрогнозованій країні надзвичайно важко. Як на мене, останні роки - просто виняткові, коли в умовах кризи бюджет розвитку все-таки виконувався. Як я пам’ятаю, бюджет розвитку завжди був з недовиконанням у попередні роки. На це впливає дуже багато зовнішніх обставин, чинників, які не залежать від волі міста. Зокрема ситуація на ринку, на ринку нерухомості землі, як основні джерела наповнення бюджету розвитку, є мало контрольованими містом».
Експерт вважає, що прийняття бюджету розвитку Львова на 2011 рік треба пришвидшити: «Ця сага про бюджет розвитку взагалі дуже сильно затягнулася. Очевидно, місто має трохи пришвидшити його прийняття, а не відкладати його прийняття з засідання на засідання. Прозвучала чергова заява, що лише 10 березня 2011 року він буде прийматися, фактично на закінчення першого кварталу бюджетного року. Це мало б статися раніше».
На думку В.Загайного, фракція ВО «Свободи» Львівської міської ради може проявити себе більш конструктивно у цій ситуації. «Функції депутатів не лише у тому, щоб критикувати виконавчу владу, а й в тому, щоб подавати конструктивні пропозиції, які б були корисними для міста. Тим більше, коли йдеться про фракцію-монополіста, фракцію, яка може вирішувати питання без огляду на позиції інших фракцій. «Свободі» не треба узгоджувати, домовлятися, вони можуть абсолютно спокійно самі готувати проекти рішень, вносити їх на розгляд сесії, і голосувати за них. У них з цим значно простіша ситуація, ніж у інших депутатських фракцій будь-якого скликання».
Заступник голови Львівського відділення асоціації міст України зазначив: «Відверто кажучи, очікуваного конструктиву від «Свободи» я поки що не побачив. Поки що наразі усе виглядає як емоційна критика, яка не несе у собі нічого конструктивного. Можливо, сталося так, що поталанило, і люди прийшли в раду, стали депутатами, але в силу обставин не мають відповідного фаху. Нічого їм не заважає залучати фахівців зі сторони. У Львові є достатньо і наукових, і практикуючих експертів в питаннях місцевого самоврядування. На мою, думку представники «Свобода» могли б скористатися послугами і одного, й другого середовища, щоб їх внесок став більш помітним і адекватним».
Він додав: «Якщо вони бачать можливості, бачать можливості наповнення бюджету розвитку кращі, ніж це робилося до цього скликання, чи бачать як можуть більш ефективно використовуватися його кошти, тоді треба це пропонувати».
Нагадаємо, депутат Львівської міської ради від фракції ВО «Свобода» Юрій Михальчишин раніше заявляв, що його партія не зможе провести масштабний і комплексний аудит роботи своїх попередників у міськраді, оскільки на це не вдалося закласти в бюджеті належного фінансування.