Філарет написав Януковичу, що влада на місцях відбирає храми КП для МП
Глава Української Православної Церкви Київського патріархату Владика Філарет під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем 21 квітня у межах Ради церков вручив главі держави листа, в якому розповів про факти, коли представники місцевої влади відбирали у парафій УПЦ КП храмів на користь Московського патріархату.
«У взаємовідносинах з представниками держави УПЦ Київського Патріархату турбує ціла низка проблем, які потребують особливої уваги влади», - зазначено у листі.
«Найперше це кілька конфліктних ситуацій, в яких представники місцевої влади явно чи приховано стають на підтримку позицій Московського Патріархату:
- у с. Кам’янка Тельманівського району Донецької області у громади під надуманим приводом через суд відбирається Вознесенський храм, який вона отримала у 1996 р. у напівзруйнованому стані та за 12 років провела його капітальну реставрацію. Протягом 15 років доля цього храму й самого села Кам’янка не цікавили представників Московського Патріархату. Але тепер, коли храм відновлено, його намагаються відібрати на користь лише кілька місяців тому створеної релігійної громади МП – хоча ця конфесія має у Донецькі області 666 храмів, а Київський Патріархат лише близько 70-ти, більшість з яких – пристосовані приміщення;
- у м. Макарові Київської обл. за сфальсифікованими документами (факт підробки підписів під Протоколом парафіяльних зборів підтверджений свідками, в тому числі в присутності працівників прокуратури) у жовтні 2010 р. було перереєстровано громаду святителя Димитрія Ростовського з Київського Патріархату до УПЦ (МП). Всі скарги з цього приводу губляться в надрах правоохоронних органів і фактично кримінальній справі не дається належного ходу;
- тоді ж шляхом шахрайства і фальсифікації з боку колишнього настоятеля було проведено перереєстрацію громади Різдва Богородиці с. Ясногородка Макарівського району Київської області з Київського Патріархату на УПЦ (МП). Фактично громада залишається у складі Київського Патріархату, що підтверджено рішенням Парафіяльних зборів від 19 січня 2011 р., під яким стоять 205 підписів. Ніякого внутрішнього конфлікту в громаді немає – всі бажають бути лише в Київському Патріархаті, але чиновники з Київської ОДА не бажають документально зафіксувати волевиявлення громади, посилаючись на те, що у неї немає оригіналу статуту, привласненого колишнім настоятелем.
Наполегливо прошу Вас по кожному з цих випадків, які для наших вірних стали «лакмусовим папірцем» ставлення влади до Київського Патріархату, зробити все можливе для торжества справедливості, захистити права громадян – віруючих нашої Церкви», - зазначено у листі Патріарха.