Фонд соцстрахування компенсує українцям лікарняні за час непрацездатності через коронавірус

Також Фонд профінансує допомогу на догляд за хворою дитиною до 14 років

Фонд соціального страхування повідомив, що профінансує недоотриманий заробіток українцям, які втратили можливість працювати через виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання або підозру на коронавірус Covid-19.

«У випадках встановлення лікарем закладу охорони здоров’я тимчасової непрацездатності, зокрема, при виявлені симптомів гострого респіраторного захворювання, підозрі на Covid-2019, Фонд соціального страхування України профінансує надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, яка компенсує застрахованій особі втрачений за час лікування заробіток», – йдеться у повідомленні.

У фонді зазначили, що розмір виплат залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника та виплачується починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності та до моменту одужання або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Крім того, у разі хвороби дитини до 14 років для особи, яка здійснюватиме догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток, починаючи з першого дня догляду. Компенсація не стосується допомоги на догляд за здоровими дітьми, які перебувають вдома з причин оголошеного карантину.

Зазначимо, що у залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:

  • 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
  • 60% середньої заробітної плати (доходу) – особам зі страховим стажем від 3 до 5 років;
  • 70% середньої заробітної плати (доходу) – зі страховим стажем від 5 до 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) – зі страховим стажем понад 8 років;
  • 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018.

Також у Фонді соціального страхування наголосили, що в умовах накладення карантину діє особливий порядок видачі листків непрацездатності.

«Отримати лікарняний у зв’язку з відстороненням від роботи під час карантину можуть особи, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, якщо ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями; у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб. У такому випадку листок непрацездатності видається інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога територіальної СЕС», – сказано у повідомленні.

Щоб отримати допомогу, застрахована особа має передати листок непрацездатності роботодавцю. Заяву-розрахунок за встановленою формою працедавець може передати до Фонду в паперовому або електронному вигляді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук