Генконсул розповіла усі подробиці про малий прикордонний рух з Румунією
Малий прикордонний рух між Україною та Румунією, який почне діяти з 15 травня, охопить територію восьми районів Буковини та повністю місто Чернівці, повідомила генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован.
В інтерв’ю порталу «Молодий буковинець» вона повідомила, що учасниками малого прикордонного руху можуть стати громадяни України й Румунії, які проживають на прикордонній території в межах 30-50 кілометрів по обидва боки кордону.
«У Чернівецькій області малий прикордонний рух діятиме у восьми районах. Це – окремі населені пункти, які розташовані у 30-кілометровій прикордонній зоні Вижницького, Герцаївського, Глибоцького, Кельменецького, Новоселицького, Путильського, Сторожинецького та Хотинського районів. Чернівці також входять у цю прикордонну зону, адже відстань від межі міста на Гравітоні до кордону в Порубному – 30 кілометрів. За умовами угоди, якщо частина населеного пункту хоча би частково торкається прикордонної межі, то дія малого прикордонного руху автоматично поширюється по всьому місту, але на територію не більше 50 кілометрів», – розповіла Елеонора Молдован.
«Загалом під дію угоди підпадають близько мільйона українців. З них 250 тисяч проживає у Чернівцях, ще стільки – в селах Чернівецької області. А крім мешканців нашої області учасниками малого прикордонного руху можуть стати ще й мешканці окремих районів Івано-Франківської, Закарпатської, Хмельницької та Одеської областей», – додала вона.
Як повідомляв ZAXID.NET, згідно з умовами малого прикордонного руху з Румунією, перетин кордону і перебування на території прикордонної смуги по обидвох сторонах кордону матиме особливий формат з набуттям певних привілеїв. За наявності румунської національної візи чи Шенгенвізи громадяни України мають право перебувати на території Румунії 90 днів протягом шести місяців (тобто три місяці з шести), то ця угода передбачає інший формат спілкування. Громадяни Румунії можуть бути на території України в прикордонній смузі фактично цілий рік. Так само і громадяни України в прикордонній нашій зоні також можуть бути фактично цілий рік. Єдина умова, яка є специфічна для цієї угоди, — це щоб одне перебування не перевищувало 90 днів. Тобто громадянин України може заїжджати на територію Румунії декілька разів, але таким чином, щоб не порушити єдину норму і не перевищувати своє перебування в Румунії понад 90 днів.