Генпрокурорка відкрила проти Порошенка справу за реформу Верховного суду
Ірина Венедіктова відкрила проти Порошенка справу за чотирма статтями ККУ
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова відкрила кримінальне провадження щодо можливих неправомірних дій п’ятого президента України Петра Порошенка та інших осіб під час призначення суддів Верховного суду у 2017 і 2019 роках, повідомив у середу, 8 квітня, Офіс генерального прокурора.
Венедіктова порушила справу проти Порошенка на підставі звернення працівників Верховного суду України. Скаржники у зверненні заявили, що підстави для указів президента Порошенка від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 «Про призначення суддів Верховного суду» не відповідають нормам Конституції України та закону «Про судоустрій та статус суддів», вказаним в них.
Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату у зв’язку із реформою ВСУ.
Справу проти Порошенка порушили за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.
Розслідування доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань, а процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, що вищезгаданими указами тодішній президент Петро Порошенко призначив нових суддів Верховного суду після його реформи й набрання нових суддів на відкритому конкурсі. Як зауважує BBC News Україна, Ірина Венедіктова брала участь у конкурсі на зайняття посади судді у реформованому Верховному суді, проте не набрала достатньо балів.
Додамо, що реформа Верховного суду розпочалась в 2016 році. Тоді найвищий судовий орган країни повністю перезавантажили. Старий суд фактично ліквідували й на конкурсі набрали нових суддів. Новий орган назвали просто «Верховний суд», а «Україну» з назви прибрали.