ГПУ повідомила про підозру екс-главі Мін’юсту Лавриновичу, але він це заперечив
Генеральна прокуратура повідомила екс-міністрові юстиції Олександрові Лавриновичу про підозру у розтраті державних коштів на суму понад 8,5 млн гривень, повідомляє прес-служба відомства.
Згідно з повідомленням, ці кошти Лавринович витратив «на залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами та судом» під час розслідування та судового розгляду справи Юлії Тимошенко.
У відомстві нагадали, що раніше за цією справою було оголошено підозру колишньому заступнику Лавриновича. ГПУ тоді просила про взяття підозрюваного під варту, однак суд обрав заставу розміром 365 тисяч гривень. Прокуратура оскаржила це рішення. При цьому ім'я цього заступника не озвучили.
У свою чергу колишній міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що інформація Генпрокуратури про пред'явлення йому підозри, не відповідає дійсності.
«Ніякої підозри я не отримував, але знаю, що таке бажання є, і воно полягає в тому, що необхідно з політичних мотивів висловити мені підозру за виконання покладених на мене зобов'язань законним способом через те, що влада була не така, яка сьогодні вважалася б правильною», – сказав він у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».
Екс-міністр юстиції уточнив, що дізнався про це повідомлення Генпрокуратури від журналісів.
«Я зателефонував адвокатові, щоб він дізнався, що це за цирк: вже скасовані всі процесуальні норми і тепер відповідно до настроїв чи особистих планів слідчого може вони будуть тепер так робити?» – запитав Лавринович.
Він зазначив, що йдеться про факт залучення радника до розгляду Європейським судом з прав людини скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
«Про справу мені добре відомо, бо я понад рік ходив на допит як свідок», – пояснив екс-міністр юстиції.
За його словами, претензія існує виключно до рішення залучити радника, тоді як процедура його залучення, сума контракту або тарифна політика питань не викликає.
Лавринович наголосив, що діяв виключно в межах своїх законних повноважень для захисту інтересів держави, проте в прокуратурі тепер інкримінують йому мотив «захист злочинної влади».
Як нагадує «Українська правда», Мін'юст за часів Лавриновича двічі залучав американську компанію Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP для допомоги у судовому переслідуванні Тимошенко – у 2012 і 2013 році. За офіційними даними Мін'юсту, у 2012 році Україна заплатила цій компанії лише 95 тисяч гривень, хоча насправді – значно більше.
У 2013 році за протистояння Тимошенко американці отримали 10,2 млн гривень.