Греція обуренна рішенням «позичити» скульптуру Парфенона Ермітажу
До теми
Грецька влада обурена рішенням Британського музею відправити на виставку до Санкт-Петербурга одну зі скульптур, вивезену британцями з Парфенона.
Про це йдеться в заяві прем'єр-міністра Греції Антоніса Самараса, переданому прес-службою посольства Греції, передає «Інтерфакс». Скульптура має стати одним із експонатів виставки в Ермітажі.
«Рішення Британського музею «позичити» одну зі скульптур виставці у Санкт-Петербурзі є зухвалим для грецького народу. Останній британський аргумент, що мармурові скульптури Парфенона «не переміщаються з місця», більше не діє. Раніше відкриття музею Акрополя спростувало ще один «аргумент» британської сторони, що в Афінах немає місця, де можна було б розмістити скульптури», - сказано в повідомленні.
«Парфенон і його скульптури стали предметом грабунку. Скульптури є безцінними. Ми, греки, ототожнюємо себе з історією і нашою культурою, які неможливо ані розділити, ані дати позичити, ані перемістити», - зазначив глава уряду Греції.
Скульптури були вивезені з Акрополя агентами британського дипломата лорда Елджина ще на початку XIX століття, коли Греція перебувала під владою Османської імперії. Лорд Елджин мотивував свої дії прагненням врятувати скульптури від неминучого руйнування, однак загальної думки з приводу законності його дій немає досі.
Уряд Греції незмінно наполягав і наполягає на поверненні скульптур Парфенона до Афін.
Раніше Британський музей наполягав на тому, що скульптурам може зашкодити будь-яке переміщення.
Тепер рада Британського музею вирішила «надати для виставки в Ермітажі мармурову скульптуру річкового бога Іліссос, чоловічу фігуру без голови, колись прикрашала західний фронтон Парфенона», - йдеться в повідомленні Британського музею.
Досі скульптура жодного разу не залишала його стіни, за винятком евакуації під час війни.
Нагадаємо, що нещодавно були опубліковані листи першого короля Греції Оттона з вимогою повернути мармур, незаконно вивезений Елжином. Виставка однієї зі скульптур Парфенона в Ермітажі дає грецькій стороні нові підстави вимогати їх повернення.