Громадські активісти принесли живого скунса у міськраду Львова
Громадські активісти Львова сьогодні, 11 червня, пікетували міську раду з вимогою вирішити проблему смороду у Львові. Аби красномовно висловити суть проблеми, активісти принесли на пікет живого скунса.
На думку активістів, влада не вирішує проблеми неприємного запаху в місті. Близько 20 активістів стояли в протигазах та тримали в руках плакати з гаслами «Європейському місту – європейський запах», «Ми не хочемо жити в такому смороді», а також принесли скунса, до клітки якого була приклеєна записка «Навіть я не можу жити в такому смороді».
«Ми знаємо, що цієї проблеми уникають, щоб її не вирішувати, бо для цього потрібні гроші. Підприємства, які скидають виробничі відходи в каналізацію, звісно, не хочуть надавати кошти. Санепідемстанція мала би стежити за цим, як і «Львівводоканал». Зараз ми просто нагадуємо про те, що є проблема. Якщо ніхто не прийме відповідних рішень, ми почнемо систематично нагадувати про проблему», – розповів ZAXID.NET представник «Дорожнього Контролю» Сергій Круглов.
Активіст «Екологічного опору» Зенон Дашак зазначив: «Причин смороду у Львові є декілька: це львівські підприємства, які скидають відходи в каналізацію, «Львівводоканал», який не установив очисних споруд та погана каналізація. Тому ми хочемо вияснити, на якому етапі є вирішення цієї проблеми».
Пікетувальники також утворили колону і пішли в будівлю міської ради, щоб поговорити з мером Андрієм Садовим. Для нього активісти підготували звернення з вимогою «негайного вирішення проблеми смороду у Львові».
фото: ZAXID.NET
Міський голова Львова Андрій Садовий вийшов до пікетувальників та відповів на їхні запитання.
«На превеликий жаль, велика частина підприємств не очищає свої стоки. Є проблема з «Ензимом», з «Львівською броварнею» та низкою інших підприємств. Також мають місце несанкціоновані викиди в мережу стоків. В міру можливостей та ситуації в країні ми вирішуємо проблему», – пояснив міський голова.
Окрім того, він назвав три причини смороду у Львові: зношеність мережі, неочищення стоків, а також відсутність каналізаційної мережі в деяких частинах міста.
«Це комплексна проблема. Це питання не грошей, а питання часу», – наголосив Садовий.
Міський голова також запропонував активістам зустрітись наступного тижня для обговорення проблеми смороду у Львові і знаходження шляхів її ефективного вирішення.