Громадськість просить не змінювати Конституцію до повного виведення з України іноземних військ
Юристи та політики радять не вносити у тіло конституції будь-які згадки про особливий статус Донбасу
Низка громадських діячів звернулися до української влади та українського народу з приводу неможливості внесення змін до Конституції в нинішніх умовах.
«Ідея цього звернення полягає саме в тому, щоб підтримати початок процесу внесення змін до Конституції України у частині децентралізації, проте без згадки особливого режиму самоврядування (в окремих районах Донецької та Луганської областей) в тілі Конституції», – повідомив на брифінгу надзвичайний уповноважений посол України, суддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко, якого цитує «Інтерфакс-Україна».
За його словами, в нинішній ситуації Україна повинна оголосити мораторій на внесення змін до Конституції до того моменту, поки не відбудеться повне виведення всіх іноземних військ з її території, а також не буде відновлено контроль над українсько-російським кордоном.
«У таких умовах внесення змін до Конституції – це ганебно і небезпечно для національної безпеки України», – зазначив Василенко.
У свою чергу, суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін зазначив, що звернення пов'язане зі спробами української влади «вести країну не в той бік».
«Я вважаю, що всі ці маніпуляції навколо змін до Конституції – це спроби піти від відповідальності і не виконувати ті прямі завдання в умовах московської агресії, які президент повинен виконувати», – вважає Шишкін.
Народний депутат України і громадський діяч Тарас Стецьків додав, що звернення направлено з одного боку президентові України і Верховній Раді, а з іншого боку – українському народові у зв'язку з небезпеками, які несуть розроблені внесення до Конституції в частині децентралізації.
«Наші звернення є апеляцією з одного боку до президента України та Верховної Ради, а з іншого боку – до українського народу… Президент України і верховна Рада мають всі можливості, щоб цей процес зупинити. І ми в своєму зверненні закликали всіх депутатів відповідально поставитися до ситуації в Україні і на пленарному засіданні зупинити цей процес», – сказав Стецьків, додавши, що в іншому випадку в Україні можуть виникнути передумови до створення потужної опозиції до нинішньої влади.
Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада проголосувала за президентський проект змін до Конституції і направила його на розгляд до Конституційного суду. 31 липня Конституційний суд схвалив ці зміни.