Хакери атакували сайти метрополітену Києва та Одеського аеропорту
Через загрозу хакерської атаки не працює сайт Мінінфраструктури
До теми
На системи столичного метрополітену та міжнародного аеропорту «Одеса» було здійснено кібератаку. Через загрозу атаки не працює також сайт Мінінфраструктури.
Як повідомили прес-службі столичного метро, наразі не працюють банківські сервіси. Зокрема, вийшли з ладу оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті чи MasterPass.
У аеропорту «Одеса» повідомили, що зазнали труднощів у зв'язку з хакерською атакою.
«Інформаційна система Міжнародного аеропорту «Одеса» зазнала хакерської атаки. Усі служби аеропорту працюють у посиленому режимі. Приносимо свої вибачення пасажирам за вимушене збільшення часу обслуговування», - повідомили у відомстві.
У свою чергу, у повідомленні прес-секретаря Мінінфраструктури Марини Томко на сторінці у соцмережі Facebook повідомляється, що відомство отримало повідомлення про зростання кіберзагрози, у зв'язку із чим вживаються заходи для підвищення інформаційної безпеки. Сайт міністерства через це тимчасово не працює.
Як повідомляє LB.ua, у Росії внаслідок хакерської атаки постраждало інформаційне агентство «Интерфакс».
В свою чергу, працівники кіберполіції перевіряють випадки хакерської атаки та переконують, що наразі вони не є масовими.
«На даний момент до кіберполіції з приводу кібератаки не звернулась жодна державна установа. Наразі ми фіксуємо лише поодинокі випадки кіберінцидентів», – повідомив прес-секретар Національної поліції Ярослава Тракало, пише «Українська правда».
До слова, раніше команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, повідомила про можливість кібератак на інформаційні ресурси України. Однак тоді у відомстві зазначали, що атаки можуть відбутися у термін з 13 по 17 жовтня.
Як інформував ZAXID.NET, 27 червня 2017 року низка українських державних та приватних компаній, банків зазнали хакерських атак від вірусу-вимагача Petya. Хакери також паралізували роботу Кабміну та вивели із ладу електронний документообіг ЧАЕС. Атаки зазнав й медіа-холдинг «Люкс».
Тоді вірус Petya запустився через фішингове повідомлення (файл Петя.apx) або оновлення програми M.E.doc.
За даними українських спецслужб, до поширення вірусу серед українських користувачів інтернету причетна Росія.