МОЗ розробило рекомендації з захисту від наслідків хімічної атаки в Криму
Міністерство охорони здоров’я у своїх рекомендаціях також розповіло про основні симптоми хімічного отруєння
До теми
- Через екологічну катастрофу з окупованого Криму на материкову Україну виїхали 59 людей ZAXID.NET
- Через токсичні викиди в окупованому Криму по медичну допомогу звернувся вже 61 прикордонник ZAXID.NET
- Із сіл у Херсонській області вивозять дітей і вагітних через викиди заводу «Кримський титан» ZAXID.NET
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) оприлюднило низку рекомендацій про те, як людям, котрі опинилися в зоні ураження хімічними викидами з заводу «Кримський титан», розташованого в окупованому Армянську, вберегти себе від їхніх наслідків.
Зокрема, у рекомендаціях вказано, що хімічні сполуки можуть подразнювати очі, слизові оболонки, шкіру та дихальні шляхи, може виникати ускладнення дихання – кашель, виділення мокротиння, іноді і з домішками крові, нежить, відчуття сухості в горлі, осиплість голосу, носова кровотеча, біль у грудях. Крім того, при подразненні слизової оболонки очей ці сполуки викликають почервоніння, запалення, набряклість, помутніння рогівки, ураження райдужної оболонки очей. Разом з тим, гострі отруєння хімічними викидами призводять до головного болю, запаморочення, загальної слабкості. Крім того, у МОЗ наголосили, що хімічне забруднення також може ускладнити хронічні захворювання легенів, такі як астма та емфізема.
Відтак МОЗ рекомендує щільно закрити вікна, двері, димоходи і вентиляційні люки у приміщеннях, а вхідні двері «зашторити», використовуючи будь-яку щільну тканину. Також МОЗ радить заклеїти щілини у вікнах і стиках рам плівкою чи лейкопластиром. Якщо ж у приміщенні з’явився запах хімікатів, то варто використовувати засоби захисту органів дихання, наприклад, ватно-марлеву пов’язку, змочену 2% розчином питної соди.
Щодо рекомендацій для тих, хто перебуває за межами приміщень, то МОЗ радить не перебувати в понижених ділянках місцевості – долинах, ярах тощо, не перебувати довго в підвалах і в напівпідвальних приміщеннях і намагатись перебувати на підвищеннях, захищаючи, при цьому, органи дихання індивідуальними засобами захисту.
Також у рекомендаціях радять слідкувати за напрямком вітру. При зміні напрямку вітру радять визначити маршрут виходу із зони потенційної хімічної небезпеки (виходити в бік, перпендикулярний напрямку вітру) та якнайшвидше покинути цю зону. При сприятливій зміні вітру після виходу із зони забруднення або отриманні сигналу про закінчення хімічної небезпеки варто відкрити вікна і двері, провітрити приміщення, змінити верхній одяг, прийняти душ або вимити відкриті частини тіла з милом та виключити будь-які фізичні навантаження.
Продукти харчування (овочі та фрукти) МОЗ радить промити слабким (2%) мильно-содовим розчином.
Як повідомляв ZAXID.NET, у ніч на 24 серпня 2018 року в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод «Титан», сталися викиди невідомої отруйної речовини, які також дісталися до деяких районів Херсонської області. Згодом кримський «Титан» призупинив роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.
У зв’язку з екологічною катастрофою в Криму, влада Херсонщини прийняла рішення евакуювати дітей із населених пунктів Каланчацького і Чаплинського районів, які знаходяться у зоні впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», а також провести оздоровлення цих дітей в дитячих оздоровчих таборах області. Крім того, влада Херсонщини також призупинила навчання у школах та дитячих садочках у цих районах.