Холдинг "ТКС" звинувачують у махінаціях на кілька мільйонів гривень
Холдинг "ТКС", гендиректором якого є Іван Торський, підрядники - компанії "Аутпост" - президент Віталій Устінов та "Політерм" - директор Джумбер Дзігуа звинувачують у невиплаті відповідно 480 тис. та 1 млн 612 тис. грн (плюс 17 млн грн штрафних санкцій за невиконання умов контрактів) за виконані послуги та роботи на трьох об’єктах - житлово-офісних будинках у місті Трускавці на вул. Скоропадського 3,7,9. Про це керівники підприємств розповіли 16 грудня під час прес-конференції.
"Роботи ми виконали на 95%. Але ошукано майже 200 людей, які перерахували 100% коштів за майбутнє житло. Це 250 квартир у трьох будинках та офіси. Квартири, незважаючи на те, що в них не завершено роботи по теплопостачанню, водовідведенню, електрооснащенню, вже прийняті в експлуатацію рішенням виконкому Трускавецької міськради від 8 серпня цього року. Умов немає жодних. Зараз там мешкає дві родини, бо їм немає куди йти", - зазначив Д.Дзігуа.
Водночас він повідомив, що наскільки йому відомо, всю вину за підписані контракти І.Торський переклав на Василя Дмитрика, який був уповноважений підписувати контракти і розпоряджатися коштами. "Вони стверджують, що останній такого права не мав. Нам вони винні 815 тис. грн за виконані роботи і ще 797 тис. грн за обладнання (котли). 5 грудня мій заступник - мій брат приїхав на будівництво, щоб оглянути і взяти котли. Його і ще трьох людей затримали правоохоронці Трускавця, незважаючи на те, що майно наше. В мене в ГУ МВС у Львівській області є знайомі, я повідомляв їх про ці дії. На мене подали до суду постачальники за невиплату решти коштів за котли. А обладнання, яке є на даному будівництві і належить нам, бо не було передано "ТКС" на баланс, приймають в експлуатацію", - наголосив Д.Дзігуа.
Він додав, що його хочуть залякати. "Йдуть дзвінки з погрозами, сьогодні я не ночував вдома. Я за національністю - грузин, можу сказати, що це також утиск за національним принципом. До одного з грузинів, який мешкає в Бориславі і працював на нас влітку, правоохоронці вдерлися до хати, примусили щось написати, а потім заарештували. Це сталося в останні дні. Я телефонував нашому Послу, в канцелярію Президента Грузії, лише після відповідних дзвінків з Києва, його відпустили. За моєю інформацією, хтось з родичів Торського працює в правоохоронних органах Трускавця", - розповів директор "Політерму".
В.Устінов своєю чергою зазначив, що його компанія надавала охоронні послуги. "Вже кілька місяців нам не перераховують коштів, на об’єктах працювало 87 людей. 7 листопада ми зняли охорону з об’єктів, попереджали про це кілька разів. Ми подали до суду, після цього вони прислали листа, в якому пред’являють претензії до якості наданих послуг без жодних аргументів", - пояснив В.Устінов. Водночас Д. Дзігуа зазначив, що для того аби подати до суду, йому необхідно заплатити 25500 грн мита.
Депутат Трускавецької міськради Юрій Яворський, який також брав участь у прес-конференції, зазначив, що міська влада мала втрутитися у ситуацію: "Зараз я скерував відповідні запити, на підставі чого виконком ухвалював таке рішення".