«Хрещений батько» української контрабанди ініціював кримінальні справи проти слідчих ДФС
Також Вадим Альперін поширював дискредитаційні матеріали про співробітників Державної фіскальної служби в медіа
Підозрюваний у створенні злочинної організації, що завозила в Україну і розмитнювала товари за заниженими цінами, одеський бізнесмен Вадим Альперін керував поширенням дискредитаційних матеріалів у ЗМІ щодо слідчих ГУ ДФС у Сумській області, а також ініціював їх кримінальне переслідування.
Як пишуть «Наші гроші», про це стало відомо під час судового засіданні у Вищому антикорупційному суді 23 січня, коли Альперіну продовжували строк дії запобіжного заходу.
Так, 12-13 листопада 2016 року слідчі ГУ ДФС у Сумській області провели обшук на митному пості «Столичний» Київської митниці, у ході якого вилучили 9 контейнерів з тканиною компанії «Торгест». За даними слідства, при їхньому декларуванні працівники «Торгест» внесли завідомо неправдиві відомості про товар, через що бюджет недоотримав значні суми митних платежів.
Виявлені на електронній пошті Альперіна матеріали вказують на те, що після цього обшуку він ініціював переслідування окремих співробітників ГУ ДФС у Сумській області. Зокрема, одного зі слідчих позбавили можливості продовжувати це розслідування, а проти нього та деяких інших службовців ДФС порушили кримінальне провадження через вилучення товару компанії «Торгест».
Також на пошті Альперіна виявили переписку щодо розміщення замовних сюжетів та статей, які згодом опублікували на сайтах місцевих видання «Ваш шанс» та телеканалу СТС. Відповідно до переписки, за ці матеріали було заплачено 3400 грн та 600 доларів.
Скріншоти «Наших грошей»
Крім того, у ході засідання прокурор САП розповів про ймовірні корупційні зв’язки Альперіна в правоохоронних органах. Зокрема, він отримував інформацію про прибуття правоохоронців з Києва по його справі, дані про заплановані слідчі дії, фотознімки матеріалів кримінального провадження тощо.
ТОВ «Торгест» фігурує у кримінальному провадженні НАБУ і САП як підприємство-імпортер, що використовувалося у 2016-2017 роках для ввезення в Україну і розмитнення товарів через пост «Столичний» Київської митниці за заниженою вартістю. Вадим Альперін проходить по справі як організатор цієї злочинної організації.
27 листопада 2019 року Альперіна затримали в будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а 29 листопада йому обрали запобіжний захід тримання під вартою з альтернативою застави у 70 млн грн, яку він вніс.
23 січня ВАКС продовжив дію запобіжного заходу Альперіну до 23 березня. Він мав би носити електронний браслет, не виїжджати за межі Одеси та не спілкуватися з іншими підозрюваними. Проте, як повідимив на Facebook 26 січня адвокат Альперіна Андрій Федур, прокурор не передав ухвалу суду на виконання, відтак електронний браслет з Альперіна зняли.
«Для переляканих і натхненних повідомляю, що Вадим Альперін і надалі буде добросовісно виконувати покладені на нього обов'язки, як підозрюваного. І не буде відлучатись з постійного місця проживання без дозволу детектива, прокурора чи суду», – написав Федур.
Пізніше, 27 січня, Андрій Федур написав, що браслет на Альперіна знову одягли.
Загалом наприкінці листопада 2019 року у цій справі правоохоронці затримали 11 осіб: Вадима Альперіна, його «праву руку» Олега Себова, заступника начальника Київської митниці Сергія Тупальського, заступника начальника Київської митниці Юрія Коваленка, екс-директора Департаменту адміністрування митних платежів ДФС Аліну Данченко, в. о. начальника відділу митного поста «Столичний» Сергія Осипова, інспекторів цього посту – Андрія Яцюка, Ольгу Батухтіну і Володимира Паука, а також брокера Сергія Шкуратова та працівника офісу Альперіна Євгена Іскольда.