Хворих на коронавірус лікуватимуть у Львівській обласній інфекційній лікарні
Санаторій «Немирів» на Яворівщині обрали місцем можливого карантину
Львівщина активно готується до можливого поширення коронавірусу на території області. У вівторок, 25 лютого, відбулося засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС), на якій обговорили план заходів, щоб не допустити або мінімізувати поширення захворювання на коронавірус на території області. Зростання захворюваності в Італії, де є багато українців, особливо вихідців із Західної України, змушує бути готовими до такого розвитку подій.
За словами голови Львівської ОДА Максима Козицького, базовим закладом для лікування інфікованих коронавірусом Covid-19 визначена Львівська обласна інфекційна лікарня, а санаторій «Немирів» обрали як місце можливої обсервації, де можна буде перебувати людям, що можливо мали контакт з хворими.
Богдан Гагалюк, заступник голови Львівської обласної ради, повідомив про виділення з обласного бюджету 25 млн грн на закупівлю медтехніки, також засобів сангігієни, масок тощо, аби не допустити або мінімізувати поширення коронавірусу на території Львівщини.
Наразі ні в Україні, ні в Львівській області не має підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Але щоб не допустити поширення захворювання на території області, за словами в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрія Васька, уже розроблено алгоритм дій осіб, що повернулися з територій, де є підтверджені випадки захворювання чи вони мали контакт з особами, які хворіли на коронавірус.
«Якщо у людини не має жодних симптомів, вона перебуває вдома під спостереженням сімейного лікаря 14 днів. Коли ж з’явилися симптоми: висока температура, кашель, нежить, особа або звертається телефоном до сімейного лікаря, який викликає до неї екстрену меддопомогу, або сама викликає екстрену медичну допомогу і їде в інфекційну лікарню», – пояснив Андрій Васько.
За словами Володимира Зуба, начальника управління охорони здоров’я Львівської міськради, коронавірусна інфекція подібна до інших гострих респіраторних інфекцій, і у 80% випадках має легкий перебіг хвороби або середнього ступеня важкості, у 20% випадках – перебіг важкий, з яких для 2-3% – він може бути критичний.
Прості правила рятують життя, наголошує Володимир Зуб. Засоби профілактики такі ж, як при грипі: часто мити руки з милом, не торкатися руками очей, носа, рота, захворіли – сидіть вдома і викликайте сімейного лікаря.
Медичні заклади Львова, за його словами, готові до можливої появи хворих на коронавірус.
«У закладах охорони здоров’я Львова є понад 60 тис. масок, 250 тис. рукавичок, понад 200 біозахисних костюмів, понад 2100 респіраторів. Закупівля по кожному з тих пунктів триває, щоб резерв не знижувався», – повідомив Володимир Зуб.
Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив, що інфекційна лікарня готова до прийому хворих на коронавірус, якщо такі пацієнти будуть. Днями лікарню відвідала головний експерт МОЗ з інфекційних хвороб, професор Ольга Голубовська, яка прочитала лікарям лекцію з питань діагностики і лікування коронавірусу. Загалом інфекційна лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі і 300.
«Весь персонал лікарні готовий. Маємо костюми біологічного захисту першого типу, маски, респіратори, рукавички, відповідне обладнання. І запас антибактеріальних препаратів, інфузійних розчинів тощо», – повідомив Сергій Федоренко.
Як твердить директор Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Павлів, з працівниками аеропорту відповідне навчання щодо зустрічі людей, що повертаються з країн, де виявлено коронавірус, вже проведено. Такі навчання проведуть і з прикордонниками на піших, автомобільних, залізничних переходах. На всіх прикордонних пунктах будуть перевіряти температуру у людей, що повертаються на Львівщину з-за кордону з країн, де є хворі на коронавірус. Зараз закуповують відповідні термометри за гроші з резервного фонду обласного бюджету.
За його словами, збудник зберігається на предметах зовнішнього середовища (поручнях у громадському транспорті, столах, партах тощо) до 9 днів. Він поширюється і повітряно-крапельним шляхом. І засоби профілактики, такі як при грипі. В області введений комплексний план профілактики грипу на епідемічний період. Вся сфера (навчальна, медична, комунальна, транспорт) повинні проводити відповідну дезінфекцію, але не всі її насправді проводять. Тому комісія ТЕБ і НС доручила працівникам Держпродспоживслужби перевірити, як проводяться заходи профілактики.
«У нашому центрі є дві лабораторії, які можуть діагностувати коронавірус, затримка досі була лише за тест-системами. Їх не було, але цього тижня вони вже з’явилися і найближчим часом будуть закуплені з резервного фонду і ми зможемо швидко встановлювати діагноз», – каже Роман Павлів.