Капітальні ремонти на Сихові робитимемо за наявності коштів, – Маруняк
У Сихівському районі заплановано капітальні ремонти просп. Червоної Калини і вул. Сихівської, однак на більшості проблемних ділянок доріг та хідників тут проводять лише поточні і ямкові ремонти, оскільки немає коштів для капітальних.
Про це під час чат-конференції на ZAXID.NET повідомила голова Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк. Подаємо до вашої уваги другу частину чат-конференції.
- Від імені мешканців прошу хоч якось відремонтувати вулицю Ґрунтову. І ще: в жахливому стані перебуває поворот від Зеленої вулиці (на залізничному переїзді ) до цієї ж Ґрунтової. Страшні ями роблять переїзд небезпечним і аварійним. Прошу посприяти ремонту цього повороту. Нещасні випадки легше попередити, правда ж?
- Всі пам’ятають, в якому стані були дороги на Сихові у квітні. На ремонт доріг цього року було передбачено 3,8 млн грн, практично всі кошти освоєні. Відремонтовані на сьогодні вулиці Хуторівка, Дж. Вашингтона, Пасічна, Стуса, пр. Червоної калини, де ми провели поточний ремонт, а також вулиці Коломийська та Зубрівська. Тобто відремонтовано магістральні вулиці, щоби не було ямковості, зроблено поточний ремонт.
Чи зроблено всі вулиці? Звичайно, що ні. Питання залишається актуальним. Є, на жаль, ще ями на внутріквартальних дорогах. На їх ліквідацію потрібно чимало коштів. Ми з цим питанням звернулися до депутатського корпусу, щоб вони на сесії Львівської міської ради виділили додаткові кошти для ремонту внутріквартальних доріг. Надіємося, це питання буде вирішено. Після того, як кошти додатково виділять, ми повернемося до розгляду питання щодо вулиці Ґрунтової. Поки ми оці ями засипаємо різаним асфальтом. Це питання не вирішує, там потрібно зробити якісний ремонт. За наявності коштів ми це питання будемо вирішувати.
- Група сихівчан, клієнтів «Арсену» звертає увагу на те, що треба створити прохід з плитковим покриттям від скверу ім. Івана Павла ІІ біля церкви Різдва Богородиці і до паркінгу біля бічного входу в супермаркет…
- Облаштування цього скверу зроблено на замовлення управління капітального будівництва. Кошти були виділені. Зроблений проект. І за проектом було зроблено доріжки та висаджено дерева. Згідно з проектом, не передбачено облаштування цієї доріжки. Але не завжди проект вирішує питання людей. Знаєте, як говорять, доріжки треба робити там, де їх прокладають люди. Тому, якщо поза межами проекту є доріжка, яку люди протоптали, постараємось це питання вирішити та викласти плиткою. Не кажу, що це буде через тиждень, через два, але постараємось до вересня вирішити питання.
- Коли буде проведено капітальний ремонт вулиці Стуса?
- На вул. Стуса Сихівська та Галицька районні адміністрації проводили поточний ремонт. З бюджету було виділено 600 тис. грн для проведення робіт по лінії Сихівської адміністрації та 550 тис. грн Галицькій адміністрації. Вулиця Стуса буде ремонтуватися капітально, коли буде прокладатися трамвай на Сихів. Тоді ж буде проведено заміну інженерних мереж. Там є проблема з колектором, тому що діаметр колектора звужений. Через це підтоплює сильно вулицю, коли сильні опади.
- Коли розпочнеться ремонт дороги на проспекті Червоної Калини? На Сихівському мості ями, щебінь з-під коліс летить… Поряд з дорогою територія в поганому стані. Яка ситуація з будівництвом підземного переходу біля «Шувару»?
- На Червоної Калини справді у квітні була чимала проблема, було дуже багато ям, ми зробили поточний ремонт. Зараз закладено кошти на капітальний ремонт пр. Червоної Калини у сумі 9 млн грн. Замовником виконання робіт є управління капітального будівництва (УКБ) Львівської міської ради. Тендер (на визначення виконавця робіт, – ред.) має відбутися 24 липня… 9 млн грн недостатньо…
Також закладено 11 млн грн на ремонт вул. Сихівської. УКБ оголосило тендер, капітальний ремонт плануємо розпочати до середини серпня.
- Зима незабаром. Якщо не починати роботи на вул. Сихівській зараз, то можна не встигнути завершити капремонт…
- Погоджуюся, що необхідно це питання пришвидшувати. Але це кошти капітального характеру, потрібно розробити проект, провести тендер і визначити переможця, укласти угоду. Тільки після цього можна братися до виконання робіт. УКБ ці речі робить. У першій половині серпня вул. Сихівську почнуть ремонтувати, за інформацією керівника УКБ Ігоря Фалюти.
- Підземний перехід біля автобусного заводу–в катастрофічному стані…
- Стан переходу справді катастрофічний. Минулого тижня я туди виходила з керівництвом автобусного заводу, розмовляла з директором ЛАЗу Ігорем Іванівим… Цей перехід є власністю ЛАЗу, ми звернулися з пропозицією про передачу його в комунальну власність. Дирекція, в принципі, не заперечує передати його. Коштів на його ремонт у ЛАЗу немає. Сходи там у плачевному стані. Люди ходити не мають можливості. Крім того, там не працює інженерна система для зливу води. Автобусний завод встановив насоси по периметру сходів, які викачують воду коли падає дощ. Звичайно, є проблема, коли є вихідні: там нема кому викачувати воду, чергового нема. Люди ходять по воді. Ми домовилися з паном Іванівим, що вони беруть на себе зобов’язання до вирішення питання про передачу переходу в комунальну власність викачувати регулярно воду. Але останні три дні була проблема – вода не викачувалась, бо ЛАЗ був без електроенергії. Сьогодні з 8:00 насоси працюють, воду викачують. Проблема не вирішена, думаю, ЛАЗ сам її не вирішить. Буду мати ще розмову з власником ЛАЗу щодо передачі в комунальну власність.Бо підземний перехід є в жахливому стані.
- Як ви прокоментуєте неналежний стан пішохідної інфраструктури в районі вул. Вулецької? А також зупинки «Ізоляторний завод» на спуску з моста вул. Сихівської, бо на вул. Вулецькій велика промислова зона?
- Ми завжди говоримо про ремонт доріг, але не завжди розуміємо, що кошти потрібно вкладати і в хідники. Бо там ходять люди, бігають діти і гуляють жінки з візками. На цей рік передбачено кошти у сумі 1 млн грн. Це дуже мало, бо хідники є в дуже поганому стані у сихівському районі, вони потребують ремонту і капіталовкладень. Ми на цей рік включили у титульний список вулицю Полуботка, там не було хідника, але ми його облаштували біля садочка. Люди тепер мають можливість ходити не по болоту, а по плитці. Зараз проводяться роботи на вулиці Дністерській, ми там зірвали асфальтне покриття і зараз облаштовуємо покриття з плитки. Планується зробити хідник на вулиці Литвиненка і проспекті Червоної калини. Ці роботи є на 1 млн грн. На жаль, більше коштів в бюджеті немає.
Доцільно було б, якби з бюджету міста депутатський корпус виділяв більше коштів на облаштування хідників. Бо дуже багато нарікань мешканців на погані хідники. Тому надіємося на те, що, можливо, у вересні будуть кошти виділені, тоді можна буде почати інші роботи.
- Пан Юрій запитує, коли зроблять тротуар по вул. Липова Алея біля стадіону «Україна», тому що його там зовсім немає…
- Тротуар по Липовій Алеї – це територія Галицького району. Насправді, коли там падають дощі, то підтоплює вулицю Стуса, руйнуються і хідники, і проїжджа частина. Я передам цю інформацію голові Галицького району, щоб на це звернули увагу.
Думаю, що за можливості треба зробити поточний ремонт хідника, а капітальний, і я про це вже говорила, зроблять тоді, коли буде трамвай на Сихів.
- Інший читач запитує, куди звертатися щодо ремонту прибудинкових доріг, і звертає увагу на те, що на початку вул. Максимовича вона розбита вщент, під час дощів там виникає суцільне болото, і зайти в під’їзд неможливо.
- Міжбудинкові дороги справді є в поганому стані. Я проживаю в цьому мікрорайоні і бачу, що відбувається. За наявності додаткових коштів ми на це, звісно, звернемо увагу і будемо намагатися вирішити питання ремонту цієї вулиці.
Зараз ми проводимо ямковий ремонт. Сьогодні взяли машину асфальту, працює бригада на просп. Червоної Калини. Двічі-тричі на тиждень ми беремо асфальт і засипаємо там ями. Але це – поточний ремонт. Для якісної роботи, для того, щоб дорога простояла, потрібні більші капіталовкладення, потрібно зняти покриття, покласти нове, якісне.
Вулиці Максимовича і Стрийська – це такий проблемний район, тому що там є дуже багато будинків БУ №4. Я щодня спілкуюся з керівником цього будинкоуправління щодо підготовки будинків і до опалювального сезону, і щодо покосів, і щодо прибирання. Робота мала би бути кращою. Я нею незадоволена. Я вже зверталася у вищі інстанції, які керують роботою БУ №4… Знаєте, під час обстежень я зайшла у підвал одного з будинків, які є на балансі БУ №4, і, відверто кажучи, жахнулася: у мене було таке враження, що я повернулася в часі на 6-7 років. У будинках, які обслуговують ЛКП, таких підвалів вже немає. У ньому не було освітлення, він був захаращений різним сміттям, там текла каналізаційна мережа. Головне, що БУ №4 практично не реагує на зауваження. Аргументують це тим, що бракує коштів, немає грошей. Але там живуть люди! Реакція є не зовсім адекватною.
Ми звертаємо на це увагу, щодня тримаємо питання на контролі.
- Велике за об’ємом питання є від пана Павла. В першу чергу від дякує за ремонти на вулицях Зеленій – Дністерській, хоча деякі з них досі не завершені, але водночас просить вас звернути увагу на вулиці Дунайську і решту Дністерської, особливо – на перехресті з Дунайської до Чорнобильської лікарні.
- Там хідники потребують ремонту. По вул. Дністерській ремонт не завершено, ми плануємо його продовжувати, по лівій частині вулиці. Стосовно ремонту хідників, я не можу обіцяти, що ми цього року їх зробимо, тому що бракує коштів. Якщо будуть виділені додаткові кошти, то ми, звісно, обстежимо, подивимося хідники, які є в найгіршому стані (адже багато хідників потребують ремонту). Обіцяти, що ми зробимо той чи інший хідник, я людям не можу. Ми обстежимо, зробимо титульний список і будемо ремонтувати ті хідники, які є у вкрай поганому стані. Є ще такі місця в Сихівському районі, де хідників взагалі немає. Люди там ходять, там є земля, і потрібно облаштовувати хідник. Ми будемо акцентувати увагу на таких ділянках.
-Просять посприяти ремонту тротуару на вулиці Героїв Крут.
- Ну бачите, скільки таких звернень є стосовно ремонту хідників – і письмових, і усних. Коли ідеш по Сихову, то люди звертаються: «Ірино Михайлівно, ось тут хідник є поганий»… Так, це є проблема. Але прохання, власне, до депутатського корпусу – і через ЗМІ, і безпосередньо я зверталася з цього приводу – про виділення додаткових коштів на ремонти хідників. І на майбутнє ми проговорювали таку річ: щоб наступного року депутати звернули увагу на гострі проблеми у Сихівському мікрорайоні й виділили більше коштів на їх вирішення – на ремонт доріг, на ремонт хідників, бо це кричущі проблеми у нас в районі.
- Запитують про довгобуд, якому вже близько 20 років, з бридкою автостоянкою через дорогу від Сихівської РА. Маються на увазі об’єкти поряд з офісом «ПриватБанку».
- Власник, який цей об’єкт свого часу придбав, помер, і ми зараз з’ясовуємо, чи оформлена спадщина, тому що там дружина мала оформити певним чином спадщину. Я зараз не можу чітко відповісти на це запитання, тому що ми з’ясовуємо, хто оформив спадщину, і будемо з тою людиною говорити, які є перспективи по об’єкту. Це справді довгобуд і справді практично у центрі Сихова. Так не має відбуватися, тому будемо з цим працювати.