Казати, що судова реформа зовсім невдала, неправильно, - суддя Верховного Суду
«Казати, що проведена судова реформа є зовсім невдалою, було б неправильно. Дійсно, певні зміни в законодавстві відбулися на користь громадян, на те, щоб спростити доступ до правосуддя. Зокрема це стосується скорочення процесуальних строків розгляду справ, скорочення строків оскарження – це все забезпечує більш швидке проходження справи», - зазначила суддя Верховного Суду Ольга Шаповалова у коментарі для журналістів 26 січня у Львові.
Водночас Ольга Шаповалова наголосила на тому, що у проведеній судовій реформі є "дуже суттєві" недоліки.
"Вони стосуються переважно обмеження, а в деяких випадках – і позбавлення повноважень найвищого судового органу, Верховного Суду України. Як суддю Верховного Суду мене ці проблеми дуже хвилюють. Справа в тому, що на сьогодні нова редакція закону про судоустрій і статус суддів фактично позбавляє Верховний Суд України повноважень найвищого судового органу. Тобто Верховний Суд України не може приймати остаточне рішення по справі, питання допуску до Верховного Суду вирішується не безпосередньо у Верховному Суді, а у вищих судах – тобто вищі суди вирішують, чи варто переглядати рішення, у тому числі і ухвалені тими судами", - зазначила Шаповалова.
Також суддя ВСУ вказала на те, що йдеться не лише про думку самого Верховного Суду, але й про аналіз Венеціанської Комісії, яка розкритикувала таке обмеження і позбавлення повноважень.
"Я сподіваюся на те, що робота над судовою реформою іде і наше законодавство буде вдосконалене. Принаймні, судді Верховного Суду з цього приводу займають активну позицію", - сказала суддя.
Як інформував ZAXID.NET , 7 липня Верховна Рада прийняла Закон "Про судоустрій та статус суддів", що передбачав створення Вищого спеціалізованого суду України для розгляду цивільних і кримінальних справ, зменшення кількості суддів Верховного суду, обмеження його функцій, ліквідацію військових судів, обов'язкове призначення членами Вищої ради юстиції суддів, обраних безстроково.