Керівництву України щодо подій в Грузії вартувало б менше гарячкувати, - політолог Володимир Фесенко
"За прямими і опосередкованими свідченнями помітно, що Україна в цьому конфлікті виступає скоріше на боці Грузії. На це є ряд причин. Це пов’язано з гарними особистими стосунками керівництва двох держав, у них є спільні цінності, спільне ідеологічне поле, та й в останні роки Україна і Грузія виступали як політичні союзники, зокрема й в політиці щодо Росії", - заявив ZAXID.NET політолог Володимир Фесенко, коментуючи позицію української влади щодо військового конфлікту в Південній Осетії.
В.Фесенко деталізував: "Президент України Віктор Ющенко діє в рамках його міжнародних зобов’язань, однак тут проявляється і його політична солідарність з Михайлом Саакашвілі, це його політичні погляди". За словами політолога, Ющенка можна зрозуміти, однак слід скеровувати погляди не лише на тбіліській напрямок. "Дипломатам слід підсилити російський напрямок. У діях керівництва України щодо подій в Грузії немає збалансованості. Хто буде забезпечувати російський напрямок? Дій посла Грищенка не достатньо", - заявив В.Фесенко.
Він також вважає, що позиція керівництва країни вже приносить негативні наслідки для України - маємо різке погіршення стосунків і з Росією. "Заява МЗС, що ми не пустимо Чорноморський флот у Крим після військових операції, була правильна за добрими намірами, але ультимативна тональність не мала права бути. Тим паче, що в Угоді про статус перебування Чорноморського флоту в Україні немає юридичних норм, що давали б підстави МЗС робити таку заяву". Політолог вважає, що "для керівництва України було б краще менше гарячкувати, і якомога більше координувати свої дії з ЄС, який прагне якомога швидше мирно подолати цей конфлікт".
В.Фесенко додав: "Росія зараз дуже роздратовано ставиться до України, боюся, ми матимемо ряд негативних наслідків. Можна очікувати, наприклад, підняття цін на газ для України".