Кількість малозабезпечених на Львівщині поступово зменшується
Кількість малозабезпечених сімей на Львівщині поступово зменшується. Про це повідомила заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксана Яковець.
Як зазначила О.Яковець у коментарі ZAXID.NET , для цього є об’єктивні причини. «Частково послугувало те, що в законодавство внесені зміни. Рамки стали більш жорсткими. Якщо раніше сім’ї, де двоє працездатних дорослих не пропрацювали, ми призначали таку допомогу на підставі рішень комісії, то тепер законодавство нам однозначно каже: не працюють, не призначаємо».
Вона додала: «Держава стоїть на такій позиції, що люди самі для себе не роблять нічого, то чому держава має помагати? Це не нормально. Ніяк не можна повірити тому, що двоє працездатних батьків живуть виключно на допомогу, яку платить їм держава. Однозначно, вони підпрацьовують, використовують певні тіньові доходи. Це на практиці призвело до того, що навіть через комісії ми таким особам допомоги не призначаємо».
Хоча, за словами О.Яковець, медаль має й другу сторону. «У нас на Львівщині є такі райони, де людям навіть за їх великого бажання просто ніде працювати, - Турківський, Старосамбірський район. Їм в селі просто нема куди піти на роботу. – прокоментувала вона - Є вихід: якщо є земля, треба її обробляти, треба мати хоч якийсь легальний дохід. Така позиція держави: люди щось робіть. Якщо будемо бачити, що ваших старань замало, тоді будемо помагати».
На думку фахівця, на зменшення кількості отримувачів допомоги малозабезпеченим впливає й те, що «як не як дохідна частина у людей все-таки росте: та ж мінімальна пенсія, та ж мінімальна зарплата, ті ж соціальні виплати, стипендії. Про це не треба забувати».
О.Яковець нагадала, що за українським законодавством, малозабезпеченою сім’єю вважається сім’я, сумарні доходи всіх працездатних членів якої є менші за визначений законодавством рівень – рівень забезпечення прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум - це соціальний стандарт, який визначається законом України для чотирьох демографічних груп. З 1 січня 2011 року для працездатних осіб він становить 941 грн. Водночас рівень забезпечення прожиткового мінімуму при визначенні права на державну соціальну допомогу з 1 січня 2011 року для працездатної особи встановлено 197 грн 61 коп. Тобто держава вважає, що може забезпечити цей прожитковий мінімум лише на 197,61 грн.
За її словами, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї, визначений за 6 місяців, враховуючи всі доходи, які вони отримують, чи це допомога по догляду за дитиною до 3 років, чи, можливо, стипендія дитини, яка вчиться у коледжі, чи ліцеї, чи дохід від оренди землі менший за визначений сумарний рівень забезпечення прожиткового мінімуму, то ця різниця й становить суму державної допомоги.