Кількість українців, які готові продати свій голос на виборах, збільшилась вдвічі
До теми
Майже три чверті українців виступають проти підкупу виборців, а 13,5% готові так чи інакше продати свій голос.
Про це свідчать дані соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології .
Категоричне «ні» підкупу висловили 74% населення, а 13,5% готові так чи інакше продати свій голос. Водночас 2% виборців готові проголосувати «за кого завгодно і за будь-які гроші», 4,5% – «якщо буде влаштовувати сума» і ще 7% готові взяти гроші «від свого» кандидата).
Найбільш схильними до продажу свого голосу виявилися жителі східного регіону, де 21% виборців так чи інакше готові взяти гроші від кандидатів.
Також більшість населення – 58% – негативно ставиться до «подарунків» від кандидатів. -продуктових наборів, ліків, вважаючи це не допомогою, а підкупом, і категорично відмовляючись голосувати за таких депутатів.
Найбільш категорично не сприймають подібних «подарунків» на Заході (72%), а найменш негативно ставляться на Донбасі (35%).
Позитивно сприймають такий спосіб агітації 6%, які готові й "подарунки" взяти, і за цих кандидатів проголосувати.
Найбільше готових проголосувати за такі "подарунки" на Донбасі – 20%. 29% опитаних готові взяти «подарунки», але голосувати планують по-своєму.
Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях, окрім Криму і тих територій Донбасу, які Україна не контролює. Було опитано 2040 респондентів за квотною вибіркою, похибка якої не перевищує 2,3%.
Водночас видання DT.ua зауважує, що рік тому, у жовтні 2014 року,готовими продати свій голос на виборах були 7,7% респондентів
Зазначимо, що з жовтня 2014 року в Україні ввели відповідальність і для тих, хто скуповуює голоси, і для самих виборців.