Кількість українців, які готові продати свій голос на виборах, збільшилась вдвічі

СуспільствоОлег Костюк, 21 жовтня 20152330
Кількість українців, які готові продати свій голос на виборах, збільшилась вдвічі

Майже три чверті українців виступають проти підкупу виборців, а 13,5% готові так чи інакше продати свій голос.

Про це свідчать дані соціологічного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та  Київського міжнародного інституту соціології .

Категоричне «ні» підкупу висловили 74% населення, а 13,5% готові так чи інакше продати свій голос. Водночас 2%  виборців готові проголосувати  «за кого завгодно і за будь-які гроші», 4,5% – «якщо буде влаштовувати сума» і ще 7% готові взяти гроші «від свого» кандидата).

Найбільш схильними до продажу свого голосу виявилися жителі східного регіону, де 21% виборців так чи інакше готові взяти гроші від кандидатів.

Також більшість населення – 58% – негативно ставиться до «подарунків» від кандидатів.  -продуктових наборів, ліків, вважаючи це не допомогою, а підкупом, і категорично відмовляючись голосувати за таких депутатів.

Найбільш категорично не сприймають подібних «подарунків» на Заході (72%), а найменш негативно ставляться  на Донбасі (35%).

Позитивно сприймають такий спосіб агітації 6%, які готові й "подарунки" взяти, і за цих кандидатів проголосувати.

Найбільше готових проголосувати за такі "подарунки" на Донбасі – 20%.  29% опитаних готові взяти «подарунки», але голосувати планують по-своєму.   

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях, окрім Криму і тих територій Донбасу, які Україна не контролює. Було опитано 2040 респондентів за квотною вибіркою, похибка якої не перевищує 2,3%.

Водночас видання DT.ua зауважує, що рік тому, у жовтні 2014 року,готовими продати свій голос на виборах були  7,7% респондентів

Зазначимо, що з жовтня 2014 року в Україні ввели відповідальність і для тих, хто скуповуює голоси, і для самих виборців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук