Кір на Львівщину завезли з Європи
«Те, що кір завезли в Україну уже можна стверджувати, бо ми отримали генотипування вірусів кору, які виявлені у захворілих. Це той тип, що циркулював в країнах Європи. Не ми розвозимо кір, а таки до нас привезли», - про це 11 січня заявила завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко.
Вона зазначила: «Для Львівщини характерна висока міграція населення, маємо велику кількість осіб, які працюють за кордоном, їздять туди і назад, та маємо розвинений туризм. Оскільки країни Європи оголосили ще у березні 2011 року, що у них є високий рівень захворювання на кір, то цілком закономірно, що з травня 2011 почали реєструвати випадки кору і в нас». Проте поширенню захворюваності, за словами епідеміолога, сприяло те, що немає 95-відсоткової охопленості населення щепленням проти кору. «У нас немає 95% охопленості щепленнями проти кору, тому вірус кору має передумови для циркуляції серед населення з активізацією один раз на 5 років», - сказала вона.
Начальник головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Сергій Федоренко з цього приводу зазначив: «За даними ВООЗ, для кору характерна циклічність – 1 раз на 5 років. 5 років тому Національна медична академія України, давалапрогноз, що на 2011 рік можливий підйом захворюваності на кір. На жаль, так і сталося». За його словами, у 2006 році була оголошена кампанія додаткової імунізації проти кору і краснухи, але вона не мала логічного завершення. «Значна частина населення не була щеплена, не було створено надійного імунного прошарку населення, який мав слугувати тим, щоб сьогодні не розвинулася висока захворюваність на кір», - сказав С.Федоренко.
С.Федоренко зазначив: «Перші повідомлення про підвищену захворюваність на кір стали з’являтися у середині 2011 року, коли у низці провінцій Італії почали фіксувати підвищену захворюваність на кір. Потім у зв’язку з тим, що світ, особливо Європа, має тенденцію до високої міграції, він поширювався. За даними прикордонної служби України, з середини і до кінця 2011 року спостерігалася інтенсивна міграція людей, зокрема з Італією. Під впливом цього, разом із дією наших внутрішніх чинників, захворюваність на кір почала стрімко зростати».
Нагадаємо, у Львівській області в 7 адміністративних територіях оголошено карантин у зв’язку з захворюваністю на кір. У Львові канікули не продовжували і 11 січня діти пішли на навчання.