Кияни хочуть заборонити шансон у маршрутках
На сайті Київської міської ради було зареєстровано онлайн-петицію з вимогою заборонити вмикати у громадському транспорті «шансон» чи «попсу». «Заборонити водіям вмикати так званий «шансон» чи «попсу» у громадському транспорті, маршрутних таксі, рейсових приміських автобусах. Оскільки музичні смаки в людей різні, рекомендувати вмикати будь-яку музику чи радіо на мінімальний звук, і при перших же скаргах пасажирів – вимикати», – йдеться в тексті, автором якого вказана Василина Воловчик.
Cultprostir наводить коментар київського соціопсихолога та музиканта Віктор Пушкаря: «За змістом петиції виходить, що слухати Джо Дасена в маршрутці не можна. А Філю Пугачьова в автобусі – скільки завгодно... Правник скаже: ми з цього не можемо зробити нормативний документ. І буде правий. При тому особисто йому байдуже, що там грає в маршрутці, бо їздить приватним авто. Треба, щоб такі документи складали експерти, і давали шанс посадовцям зробити якісь оргвисновки.
Я би сформулював вимогу інакше: режим тиші в громадському транспорті. Водій включає «музику» чи інший звуковий фон для себе. Бо не має достатньої кваліфікації, щоб розважати пасажирів. Озвучувати весь салон недоречно... Відключити від підсилювача зайві динаміки, які озвучують задню частину салону, це приблизно 10 хвилин роботи. А скільки нервів буде врятовано пасажирам...».
Ця проблема знайома не лише киянам, а й мешканцям інших міст. Нещодавно у Запоріжжі пасажирка попросила у водія 46-го маршруту вимкнути музику у стилі шансон, що лунала в салоні. Після відмови почала знімати водія на телефон, щоби поскаржитися керівництву перевізника. Водій зупинив автобус та просто викинув речі пасажирки із салону, тій довелося вийти.
У двох українських містах – Львові та Дніпропетровську – у громадському транспорті пасажири мали би їздити без музики.
У Львові ще 19 липня 2012 року перевізники Львова підписали меморандум, яким погодились на заборону вмикати музику в міських автобусних маршрутах. Також водіям заборонили курити та розмовляти по телефону за кермом. Під відповідним протоколом підписались усі перевізники міста.
Крім того затвердженою Львівською обласною радою Програмою розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012 – 2014 роки передбачена зокрема заборона вмикати російськомовну музику у громадському транспорті.
Проте на практиці, як свідчать численні скарги львів’ян у соцмережах, це не завжди виконується.