Київ пообіцяв Брюсселю відданість СОТ та ЗВТ
Київ i Брюссель пiдтверджують свою вiдданiсть засадам СОТ i наголошують на необхiдностi утриматися вiд упровадження протекцiонiстських заходiв, якi суперечать духу поглибленої та всеосяжної зони вiльної торгiвлi.
Таку позицiю лiдери ЄС та України позначили у спiльнiй заявi, ухваленiй за пiдсумками самiту Україна-ЄС, який вiдбувся в понедiлок у Брюсселi. Українську сторону представляв президент Вiктор Янукович, європейську - президент Ради ЄС Герман ван Ромпей i президент Європейської Комiсiї Жозе Мануель Баррозу, пише Інтерфакс.
Зокрема, в заявi йдеться: "Лiдери погодилися з важливiстю прогресу реформ, необхiдних для пiдготовки до створення поглибленої та всеосяжної зони вiльної торгiвлi (ПВЗВТ) вiдповiдно до порядку денного асоцiацiї, та з необхiднiстю утримуватися вiд будь-яких заходiв, якi суперечать духу ПВЗВТ".
Вони також укотре пiдтвердили свою вiдданiсть засадам, утiленим у ПВЗВТ, що ґрунтується на правилах двосторонньої лiбералiзацiї, зокрема, шляхом утримання вiд упровадження протекцiонiстських заходiв. "Вони пiдтвердили вiрнiсть засадам СОТ i готовнiсть i надалi докладати спiльних зусиль для змiцнення багатосторонньої торговельної системи", - наголошується в заявi.
Лiдери також вiдзначили прiоритетнiсть, яка надається покращенню дiлового та iнвестицiйного клiмату. В цьому контекстi вони схвалили досягнуту мiж Україною та ЄС домовленiсть про початок неформального дiалогу з питань бiзнес-клiмату, який має на метi визначення першочергових заходiв у контекстi покращення бiзнес-клiмату.
Як повідомлялося, ще однією заявою на саміті Україна-ЄС була заява про відданість угоді про асоціацію.
Також Україна та ЄС підписали угоду про фінансову допомогу на 610 млн євро.
Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі проходить самiт Україна-ЄС, під час якого Україна розраховує підписати чотири документи.