Клімкін заявив, що Україна не має наміру розривати дипломатичні відносини з Росією
Якщо Росія вирішить розірвати дипломатичні відносини з Україною – це буде її відповідальність, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
«Ми підтримуємо дипломатичні відносини, незважаючи на російську агресію. У нас мільйони українців в Росії, про яких ми повинні піклуватися. Якщо Росія так вирішить (розірвати дипломатичні відносини з Україною), тоді це її відповідальність», – сказав він в інтерв'ю австрійському виданню Der Standard, передає «Інтерфакс-Україна».
Коментуючи напруженість в стосунках з Росією по Криму, Клімкін допустив, що Москва пішла на це через наближення парламентських виборів в Росії.
«Ми не знаємо, чи була це спланована акція чи випадковість. Це могла бути спроба внутрішньої мобілізації: скоро в Росії будуть парламентські вибори, настрої в Криму погані. Можливо, таким чином, Росія хоче порушити мирний процес і зіграти на час. Ми не знаємо точно, якою є російська тактика, але вона дуже небезпечна», – зазначив міністр.
Клімкін розповів, що зараз в окупованому Криму перебувають близько 50 тис. російських військових.
Він також додав, що Україна не залишить спроб домовлятися з Росією щодо Криму. «Звичайно, ми не настільки наївні, щоб вірити, що Росія завтра сяде з нами за стіл дискутувати щодо статусу Криму. Але є багато термінових питань: права людини в Криму, присутність міжнародних організацій, за що ми виступаємо, контроль повітряного і морського простору. Ці проблеми неможливо вирішити без такого формату», – вважає Клімкін.
Про те, що Росія може розірвати дипвідносини з Україною заявив 12 серпня її прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. За його словами, це пов’язано з нібито українською диверсією в окупованому Росією Криму.
Як відомо, зараз дипвідносини Росії й України перебувають на низькому рівні: кожну країну представляє тимчасовий повірений.
Після того, як колишнього посла Росії в Україні Михайла Зурабова звільнили, Москва в порушення дипломатичних норм запропонувала на цю посаду кандидатуру Михайла Бабича, який зараз є повноважним представником президента Росії в Приволзькому Федеральному окрузі. Україна не дала згоди на цю кандидатуру.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін раніше пояснив, що Київ не розриває дипвідносини з Москвою, бо їхній зміст у тому, що Україна може допомагати своїм співгромадянам, яких на території РФ понад 4 млн.
Нагадаємо, в ніч на 7 серпня в окупованому Криму п’яні російські військові обстріляли російських прикордонників. Але 10 серпня російська сторона заявила, що це була група диверсантів, яка нібито готувала теракти в Криму. Тоді ж у Росії повідомили про ліквідацію агентурної мережі Головного управління розвідки Міністерства оборони України. «Диверсантами» виявилися викрадений з Енергодара Запорізької області Євген Панов та уродженець Борислава Львівської області Андрій Захтей, який проживав в Євпаторії та місті Одинцово неподалік від Москви. Відомо, що він брав участь в антиукраїнських акціях та підтримував російську агресію проти України.