Коаліція може сформуватись на основі нової пропрезидентської партії, - політолог Анатолій Романюк
"В "Нашій Україні" після виборів існує напруга. Партія почала ділитись на три частини: ті, хто готовий співпрацювати з БЮТ і приймати позицію блоку як власну, ті хто не готовий і орієнтується на Президента, а є такі, які вважають, що " Наша Україна" повинна дистанціюватися від Тимошенко і бути самодостатньою щодо Президента. Відтак група, яка підтримує Президента, вийшла з партії", - заявив ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк, коментуючи вихід п’ятьох нардепів з НСНУ.
На думку політолога, цей вихід з лав партії п’ятьох членів НСНУ може трансформуватись у створення нової політичної сили. "А з нею може виникнути спроба подолати існуючу сьогодні нормативну проблему: коли коаліція створює фракцію і депутати поза нею не можуть функціонувати, - наголосив Анатолій Романюк. - В результаті це може призвести до роботи у парламенті "Нашої України" та нової політичної сили. А відтак, юристи, ймовірно, знайдуть підстави для формування нової коаліції на основі цієї нової партії".
П’ятеро народних депутатів з фракції блоку "Наша Україна - Народна самооборона" та заступник голови Секретаріату Президента оголосили про свій вихід з політичної партії Народний Союз "Наша Україна". Як повідомляє інформаційний сайт RAZOM, це Роман Безсмертний, член Політичної ради партії, заступник голови Секретаріату Президента України, Михайло Полянчич, голова Центральної контрольно-ревізійної комісії партії, народний депутат України, Ігор Кріль, заступник голови партії, народний депутат України, Віктор Тополов, член Президії партії, народний депутат України, Оксана Білозір, член Політичної ради партії, народний депутат України, Василь Петьовка, член Політичної ради партії, народний депутат України".
Серед причин, які підштовхнули їх на такий крок, нардепи вказують на незворотні негативні тенденції в розвитку партії як в центрі так і на місцях. По-друге, "Наша Україна" як сформований політичний бренд стала зручним майданчиком, красивою ширмою для втілення нав’язуваних ззовні ідей. По-третє, це неспроможність та небажання використання колективного досвіду активу партії, через що утворилася велика дистанція між партійними лідерами та рядовими партійцями. І, найголовніше, на думку п’ятьох нардепів, на ключових позиціях у керівництві Партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. "Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію", - заявляють депутати.