Комісія культури ЛМР відмовилася надати необхідні кошти для реконструкції хат у Шевченківському гаю
"23 лютого рівно місяць, як я виконую обов’язки директора Музею народної архітектури та побуту ("Шевченківський гай"). Проблем із господаркою у Шевченківському гаю чимало, особливо це стосується об’єктів, що розташовані під відкритим небом. Наступного тижня ми закриваємо одну експозицію - хату села Либохора Турківського району - вона не придатна для відвідин, бо прогнила й у будь-який момент може упасти. Ще 12 об’єктів потребують кваліфікованої реконструкції. На це все треба кошти. Однак, комісія культури, дозвілля, промоцій ЗМІ та туризму Львівської міської ради із запропонованих управлінням культури і туризму 2 млн грн, з яких 1 млн 300 тис. грн мали йти на реконструкцію пам’яток дерев’яної архітектури, натомість виділила Шевченківському гаю - 100 тис. грн", - зазначив у коментарі ZAXID.NET в.о. директора Львівського музею народної архітектури і побуту Іван Косачевич.
"Однак, треба пам’ятати, що з роками проблемних об’єктів у Музеї ставатиме все більше і більше. Ми зможемо власними силами робити дрібні ремонти, "латати діри", лагодити, однак "підняти" хату, якщо вона впаде, ми не зможемо. Ніхто за це не візьметься, про це треба пам’ятати. Так, я більше господарник, аніж музейник, однак, щоб музей був цікавим, його треба "оживити": туристів цікавлять "живі" експозиції. Є кілька ідей, зокрема, ми плануємо відкрити 5 нових експозицій (сільськогосподарської техніки, ткацтва, бджільництва, рибальства, теслярства), проводити майстер-класи щосуботи та щонеділі, також до Пасхи буде функціонувати став", - розповів Іван Косачевич.
"Замість того, щоб працювати у повну силу, комісія не сприяє роботі в Шевченківському гаю. Мене член депутатської комісії культури, дозвілля, промоцій ЗМІ та туризму Львівської міської ради Роксоляна Лемик звинуватила у зловживанні службовим становищем, нібито я почав вже продавати техніку музею. Я розглядаю можливість подачі в суд на депутатку за "плямування" честі та гідності. Я двічі був на зустрічі з депутатською комісією, проте жодного разу пані Лемик не було", - зазначив І.Косачевич.
"Свої ідеї, як оживити музей, і заохотити його відвідувати, я запропонував колективу, раді директорів музею - мене підтримали", - додав Іван Косачевич.