Комуністи, регіонали і ВО «Свобода» не проходять до нової Ради, - опитування
Якби вибори до Верховної Ради пройшли в кінці серпня, то 5% бар'єр могли б подолати шість політичних сил: блок Петра Порошенка (Юрій Луценко, Віталій Кличко, Ольга Богомолець), Радикальна партія Олега Ляшка, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, «Патріоти України» (Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов) і ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) опубліковані в середу, 3 вересня.
Згідно з результатами дослідження, з усіх громадян України віком від 18 років 21,5% проголосував би за блок Порошенка, 7,6% - за Радикальну партію, 5,6% - за партію «Громадянська позиція», 4,5% - за партію «Сильна Україна», 3,7% - за партію «Патріоти України», 3,5% - за ВО «Батьківщина», 2,7% - за Комуністичну партію України, 2,5% - за ВО «Свобода», 2,2% - за партію регіонів, 1,7% - за партію «Об'єднання Самопоміч», 1% - за партію «Правий сектор».
За інші партії разом узяті проголосували б 1,3% опитаних, 2,3% голосували б проти всіх або зіпсували бюлетень, 14,9% не брали б у голосуванні, а 24,9% не визначилися, за кого голосувати.
У прес-релізі КМІС наголошується, що якби парламентські вибори відбулися наприкінці серпня, участь у голосуванні взяли б близько 58% всіх виборців.
При цьому подані голоси розподілилися б таким чином:
37,1% - за блок Порошенка, 13,1% - за Радикальну партію, 9,7% - за «Громадянську позицію», 7,8% - за «Сильну Україну», 6,4% - за партію «Патріоти України» і 6,1% - за ВО «Батьківщина».
Ще три партії не зібрали 5% голосів опитаних і, таким чином, не пройшли б до Верховної Ради при відповідному прохідному бар'єрі.
Політичні сили, які не подолали бар’єру – це КПУ (4,6% голосів), ВО «Свобода» (4,4% голосів), Партія регіонів (3,8% голосів), партія «Об'єднання Самопоміч» (2,9% голосів). «Правий сектор» набрав би 1,8% голосів, а 2,3% - всі решта партій разом узяті.
Опитування проводилося з 23 серпня по 2 вересня 2014 року методом особистого інтерв'ю 2040 респондентів старше 18 років у 110 населених пунктах усіх регіонів України, крім Криму та Луганської області за стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому етапі. Як наголошується в прес-релізі, в Луганській області через військові дії проводити опитування виявилося неможливим, а відповідні інтерв'ю з даного регіону були проведені в Донецькій області.